کد خبر: 246297 A

فرماندار بابلسر خواستار شد؛

مسئولان امدادی باید با شناسایی نوع بحران هر شهرستان تهدیدات را شناسایی و متناسب با آن تجهیزات و امکانات لازم را فراهم کنند.

فرماندار بابلسر گفت: مانور امداد و نجات دریایی در بابلسر برگزار شود.

به گزارش ایلنا، به نقل از روابط عمومی فرمانداری، سید علی اسد در مراسم تودیع و معارفه سرپرست هلال احمر بابلسر در سالن اجتماعات فرمانداری با اشاره به ضرورت و اهمیت نقش هلال احمر در مقابله با بحران حاصل از حوادثاظهار کرد: نیروهای جمعیت هلال احمر متشکل از نیروهای خدوم و بی‌ادعایی هستند که صادقانه برای مردم تلاش می‌کنند و خاطرات خوبی در اذهان مردم بر جای می‌گذارند.

وی با تاکید بر تقویت زیرساختهای امدادی سطح شهرستان اذعان کرد: انتظار ما از سرپرست جدید هلال احمر جذب نیروهای علاقمند بومی و آموزش آنها است.

فرماندار بابلسر به برنامه‌ریزی جهت پیشبرد اهداف نظام و همکاری و هماهنگی همه نهادها و ارگان‌ها تاکید کرد و گفت: دستگاه‌های امدادرسان هر چه قوی باشند باز هم نمی‌توانند بدون کمک، اتحاد و همدلی دستگاه‌های موفق عمل کنند که خوشبختانه این همدلی در دستگاه‌های اجرایی سطح شهرستان وجود دارد.

اسد، با اعلام اینکه حضور به موقع نیروهای امدادرسان موجب اطمینان خاطر آسیب‌دیدگان حوادثمی‌شود اعلام آمادگی کرد فرمانداری از هیچ کوششی درباره فراهم کردن زیرساخت امدادی دریغ نمی‌کند.

وی با اشاره به اقدامات موثر دولت تدبیر و امید با توجه به وضعیت کشور از لحاظ فشارها و تحریم‌های اقتصادی بیان کرد: انتظار دولت تدبیر و امید از مدیران فراهم‌کردن امکانات و تجهیزات لازم و زنده نگه داشتن روحیه امید برای مردم است.

نماینده عالی دولت در شهرستان بابلسر با اشاره به اینکه نوع تهدیدها در هر شهرستانی نسبت به شهرستان دیگر متفاوت است، گفت: مسئولان امدادی باید با شناسایی نوع بحران هر شهرستان تهدیدات را شناسایی و متناسب با آن تجهیزات و امکانات لازم را فراهم کنند.

اسد، با اشاره به موقعیت توریستی گردشگری شهرستان بابلسر حوادثجاده‌ای و غریق دریایی را مهم‌ترین بحران این شهرستان اعلام کرد و افزود: با تدبیر و ارائه آموزش و راهکارهای لازم در جهت پیشگیری از آسیب‌های احتمالی تلاش شود.

وی، با اشاره به برگزاری مانورهای متعدد امداد و نجات در سطح شهرستان اذعان کرد: صرف برگزاری مانور کافی نیست، بلکه باید در جهت تقویت امکانات و نیروهای امدادی در مراحل بحرانی گام برداریم.

فرماندار بابلسر با تاکید به برگزاری مانور امداد و نجات دریایی با گستره استانی در این شهرستان خاطرنشان کرد: جمعیت هلال احمر به عنوان موسسه مردمی باید با استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود بویژه همت خیران، داوطلبان، جوانان و امدادگران بر دامنه خدمت‌رسانی به اقشار نیازمند بیافزاید و نیازمندان بیشتری را زیر چتر حمایتی خود قرار دهد.

در پایان مراسم از زحمات علی پورباقر سرپرست قبلی هلال احمر بابلسر تقدیر و علی روستایی به عنوان سرپرست جدید هلال احمر بابلسر معرفی شد.

امداد و نجات تحریم های اقتصادی جمعیت هلال احمر خدمت رسانی دستگاه های اجرایی روابط عمومی سالن اجتماعات گردشگری مراسم تودیع و معارفه هلال احمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر