کد خبر: 246300 A

فرماندار محمودآباد:

اگر دهیاران بتوانند ظرفیتهای بالقوه را به بالفعل تبدیل کنند ما شاهد توسعه روستا و اشتغال و کاهش مهاجرت از روستا به شهر خواهیم بود.

نشست دهیاران بخش مرکزی شهرستان محمودآباد با حضور سیف الله فرزانه فرماندار شهرستان محمودآباد و فتاحی بخشدار مرکزی و حق پناه رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان محمودآباد و دهیاران بخش مرکزی در محل سالن اجتماعات ساختمان شماره دو فرمانداری برگزار گردید.

به گزارش ایلنا، سیف الله فرزانه فرماندار شهرستان محمودآباد، در این نشست ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ششم بهمن و حماسه مردم آمل گفت: این انقلاب حاصل مجاهدت و ایثار برادران و همسنگران ماست و باید از حرمت خون شهدا و ارزشهای این انقلاب پاسداری کرد.

فرماندار محمودآباد با اشاره به حجم انبوه ساخت و سازهای صورت گرفته شده در روستاها و مهاجرات روستائیان به شهرها و بی توجهی به صنعت کشاورزی گفت: متاسفانه بسیاری از دهیاران تنها بدنبال صدور پروانه برای تبدیل اراضی و ساخت و ساز هستند و از دیگر وظایف خود مانند حمایت از صنایع دستی و توسعه کشاورزی و کمک به رفع مشکلات کشاورزی و دامداران بمنظور بازگشت سرمایه به کشاورزان قافل مانده اند.

نماینده عالی دولت در شهرستان محمودآباد با اشاره به ظرفیت های بالقوه در روستاهای محمودآباد گفت: اگر دهیاران بتوانند ظرفیتهای بالقوه را به بالفعل تبدیل کنند ما شاهد توسعه روستا و اشتغال و کاهش مهاجرت از روستا به شهر خواهیم بود.

فرزانه، گفت: همواره در کلیه جلسات با اشاره به اهمیت حفظ مزارع کشاورزی به عنوان هویت مردم این خطه با انتقاد از عملکرد دهیاران و عدم نظارت و برخورد از سوی دستگاههای متولی گفت: متاسفانه در باور دهیاران و اهالی روستاها ساخت و ساز و تبدیل اراضی کشاورزی به شهرک های تفریحی و توریستی پیشرفت محسوب میگردد که متاسفانه با توجه به عدم فراهم بودن زیر ساخت در روستاها کاهش افت فشار آب و برق و گاز و غیره را شاهد هستیم.

فرماندار محمودآباد با اشاره به اهمیت اجرای صحیح طرح هادی در روستاها گفت: طرح هادی روستاها نقشه راه برای حرکت رو به جلو می باشد و باتوجه به فرارسیدن زمان اصلاح و بازنگری نقشه های طرح هادی روستاها باید نقشه ها با در نظر گرفتن شاخص جمعیت و اصلاح نقصان نقشه قبلی بازنگری، اصلاح و برطرف گردد که موجب کاهش هرچه بیشتر تخلفات را شاهد باشیم.

فرزانه، خاطرنشان کرد: دهیاران باید با در نظر گرفتن ظرفیت های روستای خود برنامه ریزی کنند و از قیاس نابجا با روستاهای دیگر پرهیز کنند و خدمات روستایی را به جمعیت ثابت اختصاص دهند و سعی در بازگشت سرمایه داشته باشند.

فرماندار محمودآباد در خاتمه خواستار پرهیز دهیاران از هرگونه سیاسی کاری و ورود به فضاها و گرایشات سیاسی شد و گفت: دهیاران باید به کار اصلی خود در روستاکه همان خدمت به مردم و کاهش مشکلات و دغدغه های اهالی روستا می باشد بپردازند تا نمره قبولی را در قیاس مردم کسب نمایند.

در بخش پایانی این نشست تعدادی از دهیاران به ارائه گزارش عملکرد خود و تشریح مشکلات و کمبودهای موجود در روستای محل فعالیت خود پرداختند.

اشتغال ساخت و ساز سالن اجتماعات سرمایه صنایع دستی صنعت کشاورزی گاز مشکلات مهاجرت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر