کد خبر: 246500 A

مدیر بنادر، دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد خبر داد؛

در بندر نکا همه خدمات دریایی به صورت مستقل و مطابق با وظایف و اختیارات سازمان بنادر و دریانوردی در چارچوب کنوانسیون‌های بین‌المللی دریانوردی انجام می‌گیرد.

مدیر بنادر، دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد گفت: در ۱۰ ماه سال‌جاری تخلیه انواع مشتقات نفتی در بندر نکا ۱۲ درصد رشد داشته است.

به گزارش ایلنا، به نقل از روابط عمومی بنادر، دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد، علی خدمتگزار اظهار کرد: در ۱۰ ماه سال‌جاری تخلیه انواع مشتقات نفتی در بندر نکا ۱۲ درصد رشد داشت.

وی افزود: با توجه به حجم عملیات مواد نفتی در اداره بندر و دریانوردی نکا تخلیه انواع مشتقّات نفتی در این بندر طی ۱۰ ماه سال‌جاری از ۱۰۴ هزار تن سال گذشته به ۱۱۷ هزار تن در مدت مشابه سال‌جاری رسیده است.

خدمتگزار، با اشاره به بندر نکا به عنوان تنها پایانه نفتی شمال کشور خاطرنشان کرد: با توجه به روند نزولی تخلیه مواد نفتی این بندر در پنج سال گذشته از سال‌های ۸۸ تا ۹۲، در سال‌جاری شاهد روند صعودی حجم عملیات در این بندر بودیم به طوری که با بررسی آمار عملیات شش ماه اخیر این بندر از ابتدای مرداد تا پایان دی ماه سال‌جاری نسبت به مشابه سال گذشته ۲۶۵ درصد رشد داشته و از ۱۷ هزار تن در مدت مشابه سال گذشته به ۶۲ هزار تن در سال‌جاری رسید.

وی گفت: در بندر نکا همه خدمات دریایی به صورت مستقل و مطابق با وظایف و اختیارات سازمان بنادر و دریانوردی در چارچوب کنوانسیون‌های بین‌المللی دریانوردی انجام می‌گیرد.

دی ماه رشد روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی سال نفتی بندر تخلیه جاری دریانوردی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر