کد خبر: 253173 A

معاون فرمانداری ویژه آمل مطرح کرد؛

درحال حاضر مدیران بانک ها رویکرد مثبتی نسبت به فعالیت واحدهای تولیدی و صنعتی دارند و عملکردبعضی از آنها در این زمینه رضایت بخش می باشد.

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی آمل ضمن عرض خیر مقدم، دستور کار جلسه را ارائه و در خصوص مشکلات شهرستان در زمینه ی اشتغال و موانع سرمایه گذاری مطالبی را بیان داشته و ابراز امیدواری کرد با تشکیل این کارگرو و اجرایی نمودن مصوبات آن گامی در اشتغال جویندگان کار شهرستان برداشته شود.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان آمل، سید جعفر رسولی، معاون فرمانداری ویژه شهرستان آمل در جلسه کمیته اشتغال شهرستان آمل افزود: اشتغال زایی جدید پس از حفظ مشاغل موجود مورد توجه و اهمیت قرار دارد.

وی با تاکید بر تلاش همه جانبه برای حل مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی، ادامه داد: مسایل و مشکلات واحدهای صنعتی باید شناسایی و با جزییات بررسی شود تا تصمیم گیری درست و دقیقی در خصوص آنها صورت گیرد.

معاون فرمانداری ویژه شهرستان آمل با بیان اینکه منافع بانک ها در تقویت واحدهای تولیدی و صنعتی نهفته است، اظهار داشت: درحال حاضر مدیران بانک ها رویکرد مثبتی نسبت به فعالیت واحدهای تولیدی و صنعتی دارند و عملکردبعضی از آنها در این زمینه رضایت بخش می باشد.

رسولی خاطرنشان کرد: بنگاههای تولیدی که وجود دارد برای اشتغال جوانان در سالجاری چه کاری را انجام دادیم و چراهنوز نتوانستیم آمار واقعی را ارائه دهیم.

وی با تاکید بر استفاده از تمام ظرفیت های شهرستان برای توسعه سرمایه گذاری یادآورشد: متاسفانه کسانی که به نام راه اندازی واحدهای تولیدی در شهرک های صنعتی زمین دریافت کردند هنوز خشت روی خشت نگذاشتند و امروز سرمایه گذارانی وجودارند که برای رونق کسب وکار بامشکل زمین مواجه هستند. و در صددیم که از این عزیزان حمایت کنیم.

معاون فرمانداری ویژه شهرستان آمل با انتقاد از کسانی که با کاغذ بازی باعثفرار سرمایه گذاران می شوند اظهارداشت: آیا تاکنون ما مسئولین از خودمان سئوال کردیم که چند درصد از سرمایه گذاران را توانستیم جذب کنیم، باید تلاش کنیم در راستای حمایت از سرمایه گذارانی که قصد اشتغال و تولید دارند موانع اداری را برای آن ها برداریم.

رسولی تاکید کرد: جذب سرمایه گذاران نباید فقط به همایش و بنر ختم شود و باید زمینه مناسب برای جذب سرمایه گذاران ایجاد کنیم.

وی درپایان اضافه کرد: متاسفانه با توجه به اینکه ۴۷ درصد صنعت مازندران در شهرستان آمل مستقر است اما آماری دقیق که نشان دهد ازاین تعداد چند درصد در حال تعطیلی می باشند نداریم.

در ادامه حاضرین به بحثو تبادل نظر درباره ی وضعیت اشتغال و سرمایه گذاری در شهرستان، نیاز سنجی بازار کار، توزیع و تعهد اشتغال شهرستان و طرح های مشاغل خانگی شهرستان را بیان و هریک پیشنهادات خود را ارائه نمودند.

اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی بازار کار بازی روابط عمومی زمین سرمایه سرمایه گذاران سرمایه گذاری مشکلات معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر