کد خبر: 253179 A

رییس اداره اوقاف و امورخیریه آمل خبرداد؛

همایش رهروان یاس نبوی و مراسم سوگواره یاس نبوی با اجرای برنامه های سخنرانی و مداحی صورت می گیرد.

نخستین نشست هماهنگی طرح آرامش بهاری و سوگواره یاس نبوی شهرستان آمل با حضور رییس اداره اوقاف و امورخیریه آمل و کارشناسان این اداره برگزار شد.

به گزارش ایلنا از آمل، حجت الاسلام رسول علیخانی، افزود: طرح آرامش بهاری و سوگواره یاس نبوی در ۱۸ امامزاده و بقعه متبرکه شهرستان آمل برگزار می شود.

وی با بیان این که خیمه های معرفت در ۶ امامزاده و بقعه متبرکه شاخص شهرستان آمل برپا می شود، گفت: این خیمه ها در امامزاده ابراهیم(ع)، امام زاده عبدالله(ع)، امام زاده قاسم(ع) چاکسر، بقعه ناصرالحق، ابوالفضلی اوجی آباد و ابوالفضلی تکیه اسک دایر خواهد بود.

رییس اداره اوقاف و امورخیریه آمل، تصریح کرد: خیمه های معرفت شامل غرفه های عفاف و حجاب، پرسمان دینی، مشاوره، همه واقف باشیم، کودکان، پاسخ به مسائل شرعی و نمایشگاه است.

حجت الاسلام علیخانی با بیان این که آماده سازی آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه برای پذیرایی از مسافران نوروزی صورت می گیرد، خاطرنشان کرد: سفره هفت سین فاطمی با القاب حضرت صدیقه طاهره(س) در امام زادگان مجری طرح آرامش بهاری و سوگواره یاس نبوی قرار می گیرد.

وی از برگزاری مراسم تحویل سال نو در امامزادگان و بقاع متبرکه شاخص شهرستان آمل خبرداد و تصریح کرد: اجرای برنامه های فرهنگی مذهبی از قبیل برنامه های عبادی و ادعیه، قرائت دعای لحظه تحویل سال نو و صلوات خاصه حضرت زهرا(س) در این مراسم صورت می گیرد.

رییس اداره اوقاف و امورخیریه آمل با بیان این که حضور روحانی و اقامه نمازجماعت در کلیه امامزادگان و بقاع متبرکه مجری طرح صورت می گیرد، گفت: در طول این ایام مسابقات مختلف فرهنگی و مذهبی برگزار می شود.

حجت الاسلام علیخانی از فعال نمودن شبکه خدام افتخاری در امامزادگان و بقاع متبرکه شهرستان آمل خبرداد و تصریح کرد: تلاش است تا خدمات رفاهی و اسکان زائرین به بهترین نحو ممکن صورت گیرد.

وی، ادامه داد: ایستگاه های صلواتی در طول این طرح در امامزادگان و بقاع متبرکه که در مسیر تردد زائران قرار دارد دایر می شود.

رییس اداره اوقاف و امورخیریه آمل با بیان این که تلاش است تا برنامه های سوگواره یاس نبوی نیز به نحوی ارزنده برگزار شود، گفت: همایش رهروان یاس نبوی و مراسم سوگواره یاس نبوی با اجرای برنامه های سخنرانی و مداحی صورت می گیرد.

حجت الاسلام علیخانی با اشاره به این که سلسله نشست هایی همزمان با اجرای سوگواره یاس نبوی در امامزادگان و بقاع متبرکه برگزار می شود، بیان داشت: این برنامه ها با محوریت بیان فضایل حضرت زهرا(س)، ولایت مداری در سیره حضرت زهرا(س)، سیره عملی حضرات معصومین(ع) و ترویج فرهنگ وقف صورت می گیرد.

وی در پایان، تصریح کرد: برنامه های مختلف فرهنگی و مذهبی در طول اجرای طرح آرامش بهاری و سوگواره یاس نبوی در سطح امامزادگان و بقاع متبرکه شهرستان آمل برگزار می شود.

اجرای برنامه های فرهنگی تحویل سال نو ترویج فرهنگ حجاب حضرت زهرا سفره هفت سین طرح آرامش بهاری کودکان لحظه تحویل سال مسافران نوروزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر