کد خبر: 253528 A

مدیر کل آموزش و پرورش مازندران:

یکی از اهداف مهم آموزش و پرورش، تربیت دانش آموزانی است که در زندگی فردی و اجتماعی نقش آفرین باشند و ضمن تربیت آنها بتوانند در توسعه کشور نیز نقش بسزایی داشته باشند

علی قاسمی در جلسه شورای اداری آموزش و پرورش که در باشگاه فرهنگیان ساری که با حضور یونسی معاون سیاسی و امنیتی استاندار تشکیل شد به دو طرح اجرای نظام زیست فناوری دانش آموزان استان و اجرای طرح ورزش در مدارس اشاره کرد و اظهار داشت: داشتن دانش آموزان پژوهش محور از محوریت های اصلی این اداره کل است.

به گزارش ایلنا از ساری، وی افزود: یکی از اهداف مهم آموزش و پرورش، تربیت دانش آموزانی است که در زندگی فردی و اجتماعی نقش آفرین باشند و ضمن تربیت آنها بتوانند در توسعه کشور نیز نقش بسزایی داشته باشند.

مدیر کل اموزش و پرورش مازندران گفت: اجرای طرح ملی زیست فناوری دانش آموزان موجب می شود تا دانش آموزان پژوهش محور داشته باشیم.

قاسمی افزود: توسعه کلان، رشد و بنیه پژوهشی دانش آموزان، ترویج فناوری های نوین در مدارس از جمله اهداف کلان این طرح به شمار می آید.

وی توسعه فرهنگ پژوهش در بین دانش آموزان با هدف ترویج آموزش و پژوهش و شناسایی و هدایت استعدادهای دانش آموزی را از دیگر اهداف اجرای این طرح عنوان کرد.

قاسمی با بیان اینکه تغییر در نگرش دانش اموزان باید به یک باور عمومی تبدیل شود، اظهار داشت: جامعه عقلانی برخورد عقلانی را می طلبد بنابرین این تفکر باید در جامعه نهادینه شود.

مدیر کل آموزش و پرورش مازندران تشکیل ۳ جلسه در استانداری، هدایت بخشی فرهنگ بومی، عقد تفاهم نامه با سازمان هلال احمر، تشکیل ۴ جلسه با نمایندگان دبیران شهرستان اجرای طرح جهاد انرژی، راه اندازی نظام زیست فناوری استان را از جمله فعالیت های آموزش پرورش برشمرد.

قاسمی افزود: ۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بسته حمایتی در راستای حمایت از مدارس غیر دولتی در سال جاری به ۶۰ برای ساماندهی مدارس استان پرداخت شد.

وی یکی از مشکلات آموزش و پرورش را تامین امور رفاهی مدارس شبانه روزی اعلام کرد و ابراز داشت: در حال حاضر ۶۰ میلیون تومان برای امور رفاهی دانش آموزان تخصیص یافت.

مدیر کل آموزش و پرورش مازندران افزود: در حال حاضر ۲۲ پژوهش سرا در استان فعالیت دارند و تا پایان سال تحصیلی به ۳۲ پژوهش سرا ارتقاء خواهد یافت.

وی

قاسمی به راه اندازی آزمایشگاه نانو در شهرستان آمل اشاره کرد و گفت: ما در زمینه تاسیس این ازمایشگاه جزو ۷ استان برتر هستیم.

وی در ادامه گفت: دومین آزمایشگاه در بابلسر تاسیس شد که با تاسیس این آزمایشگاه استان مازندران جزو نوزدهمین استان برتر کشور محسوب نمی شود.

مدیر کل آموزش پرورش در ادامه از تأسیس ۴ آزمایشگاه دیگر در ساری و بهشهر تا پایان سال تحصیلی خبر داد.

آموزش و پرورش استان مازندران انرژی جامعه دانش آموزان رشد شبانه روزی فردی و اجتماعی ورزش در مدارس هلال احمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر