کد خبر: 253529 A

علیرضا یونسی در جلسه شورای اداری آموزش و پرورش:

بیشتر انقلاب جهان دلیل انقلابشان اقتصاد بوده است و همه آنها بعد از مدت کوتاهی از هم پاشید اما انقلاب اسلامی همچنان پایدار است

علیرضا یونسی در جلسه شورای اداری آموزش و پرورش که در باشگاه فرهنگیان ساری برگزار شد ضمن تقدیر از مردم مازندران در راهپیمایی باشکوه روز قدس، اظهار داشت: بعد از ۳۶ سال از پیروزی انقلاب اسلامی مردم ایران بار دیگر برگ زرینی به افتخارات خود افزودند.

به گزارش ایلنا از ساری، معاون سیاسی امنیتی استاندار اظهار داشت: بیشتر انقلاب جهان دلیل انقلابشان اقتصاد بوده است و همه آنها بعد از مدت کوتاهی از هم پاشید اما انقلاب اسلامی همچنان پایدار است.

یونسی با بیان اینکه توسعه ملی هر جامعه ای نیازمند دانش است ابراز داشت: تفاوت دنیای امروز با دنیای دیروز در فناوری است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی خدایی ترین انقلاب تاریخ است، افزود: هیچ انقلابی در دنیا قابل مقایسه با انقلاب اسلامی نیست.

یونسی به تحریم اقتصادی امریکاییها بر علیه ایران اشاره کرد و اظهار داشت: با روی کار آمد ن دولت تدبیر و امید و همچنین تدبیر مقام معظم رهبری سیاست خارجی تقابلی جایگزین سیاست تعاملی شد و مذاکره کنندگان خوشان به پای میز مذاکره برگشتند.

وی با اشاره به فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه توافق در مذاکرات هسته ای باید در برگیرنده سه اصل حکمت، مصلحت و عزت باشد، گفت: حکمت، مصلحت و عزت همواره به عنوان سه اصل سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران بوده است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار در ادامه افزود: با تدبیر و اتخاذ تصمیمات درست از سوی دولت تدبیر و امید، تورم بالای ۴۰ درصد در حال حاضر به ۱۶ درصد کاهش یافت.

وی در ادامه از بهره برداری ۱۳۰۰ پروژه با اعتبار بالغ بر ۶۴۰ میلیارد تومان دردهه فجرامسال در مازندران خبر داد.

یونسی بیان داشت: غربیها با گسترش فناوری به دنبال این هستند تا آداب، اخلاق و فرهنگ خودشان را جهانی کنند فرهنگی که تهی از فضیلت، اخلاق و انسان دوستی است در حالی که اندیشه ما سرشار از فضیلت، فرهنگ و انسان دوستی است و با فرهنگ و تفکر آنان مغایرت دارد.

یونسی افزود: تفکرات و اندیشه ای که در وجود مردم ما وجود دارد بسیاری از کشورهای جهان و نهضت آزادی بخش ایران را پرچمدار مبارزه حق طلبانه و مبارزه با جور و ستم می دانند.

وی با بیان اینکه ایران در همه ابعاد علوم جزء کشورهای سرامد دنیاست، ابراز داشت: ایران اسلامی در حال حاضر در رده ۲۰ کشور جهان است و در ساخت، پرتاب ماهواره نیز جزو ۶ کشور جهان محسوب می شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار افزود: رسالت آموزش وپرورش تبیین اندیشه های نو برای دانش آموزان و هدایت آنان به سمت تعالی و سعادت است.

وی در بخش دیگر از سخنانش ابراز داشت: آموزش و پرورش باید رشته هایی را که جزو نیازمندیهای روز و نیازمندیهای کشور و متناسب با ذائقه دانش آموزان است در برنامه تحصیلی دانش آموزان بگنجاند.

یونسی به مبحثاجرای طرح زیست فناوری که از محورهای جلسه بود اشاره کرد و گفت: باید در سیاست گذاری شورای اداری نیاز های ضروری جامعه واستان محور اصلی برنامه ها قرار گیرد.

آموزش و پرورش اقتصاد انقلاب انقلاب اسلامی جامعه جهان دانش آموزان شورای اداری مردم ایران نهضت آزادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر