کد خبر: 253809 A

استاندار مازندران:

یکی از برنامه‌های جدی ما در این سفر پیگیری برای راه اندازی پرواز هوایی از آستارخان به مازندران است که بخش خصوصی فعال نیز در این زمینه معرفی شد.

استاندار مازندران از راه اندازی پرواز هوایی بین مازندران وآستراخان تا اواسط اردیبهشت خبر داد.

به گزارش ایلنا، به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی استان مازندران ربیع فلاح جلودار با حضور در سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو که با حضور هیئت بازرگانی مازندران انجام شد اظهار داشت: مازندران ظرفیت بسیار مناسبی برای توسعه تجاری با روسیه دارد.

وی با اشاره به توانمندی مازندران در زمینه خدمات فنی و مهندسی برای حضور در روسیه، تصریح کرد: عزم جدی برای حضور در بازار روسیه در استان وجود دارد.

استاندار مازندران در ادامه خاطرنشان کرد: ظرفیت مناسب تولید در مازندران وجود دارد وبرنامه‌ریزی برای صادر محور کردن تولیدات در استان انجام شد.

وی گفت: تامین نیاز داخلی و نیز حضور در بازار کشورهای هدف را به صورت جدی پیگیری می کنیم.

فلاح با اعلام اینکه علاقمندی برای حضور در بازار روسیه در مازندران وجود دارد، افزود: حضور بخش خصوصی در این زمینه باید جدی تر باشد و اتاق بازرگانی مازندران نیز باید حضور فعال و مثتمر داشته باشد.

وی در ادامه با اعلام اینکه بنادر مهمی برای توسعه تجارت دریایی در استان وجود دارد، گفت: یکی از برنامه‌های جدی ما در این سفر پیگیری برای راه اندازی پرواز هوایی از آستارخان به مازندران است که بخش خصوصی فعال نیز در این زمینه معرفی شد.

استاندار مازندران گفت: راه اندازی پرواز هوایی بین مازندران وآستراخان تا اواسط اردیبهشت انجام می‌شود.

وی درباره رفع مشکلات بازرگانان در استراخان گفت: با راه اندازی سرای تجاری تلاش داریم که مشکلات تجار و بازرگانان در این زمینه رفع شود و این سرای تجاری به عنوان هماهنگ کننده بین تجار مازندران و تامین نیازمندی‌های روسیه فعالیت کند.

فلاح در ادامه افزود: برای توسعه مناسابات اجتماعی نیز برپایی مسابقات مختلف ورزشی در دستور کار قرار گرفت و این موضوع در کمسیون مشترک مورد رسیدگی قرار گرفت.

وی درباره اقدامات انجام شده برای توسعه فعالیت گردشگری دو طرف نیز گفت: شرایط مناسبی برای توسعه گردشگری وجود دارد، زمینه حضور طرف روسی برای توسعه گردشگری باید فراهم شود ویکی از برنامه‌ ریزی‌ها راه اندازی برای برقراری گردشگری دریایی است.

استاندار مازندران در پایان گفت: برای رفع موانع و مشکلات در حوزه تجارت با استراخان پیگیری مشکلات و موانع به صورت هر یک ماه یکبار انجام می‌شود و اتاق بازرگانی به عنوان مسئول مستقیم مشکلات و موانع را بررسی و نسبت به رفع آن اقدام می کند.

استان مازندران بخش خصوصی تجارت جمهوری اسلامی ایران روابط عمومی روسیه گردشگری مسکو مشکلات مازندران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر