کد خبر: 253821 A

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر مازندران:

امدادگران و نجاتگران این جمعیت در ۱۱ ماه سال جاری با اجرای ۴ هزار و ۴۳۸ عملیات امدادی خدمات مورد نیاز را به ۴۴ هزار و ۲۴۶ نفر از مصدومان حوادثارائه کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر مازندران گفت: امدادگران این جمعیت در ۱۱ ماه سال جاری با اجرای ۴ هزار و ۴۳۸ عملیات امدادی خدمات مورد نیاز را به ۴۴ هزار و ۲۴۶ نفر از مصدومان حوادثارائه کردند.

به گزارش ایلنا، به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر مازندران، مهدی ولی‌پور گفت: امدادگران و نجاتگران این جمعیت در ۱۱ ماه سال جاری با اجرای ۴ هزار و ۴۳۸ عملیات امدادی خدمات مورد نیاز را به ۴۴ هزار و ۲۴۶ نفر از مصدومان حوادثارائه کردند.

وی ادامه داد: از این تعداد یک‌هزار و ۵۸۱ مورد مربوط به عملیات امداد و نجات جاده‌ای، ۵۵۲ فقره مربوط به امداد و نجات شهری، ۵۷ مورد مربوط به حوادثبرف و کولاک، ۳۴ فقره مربوط به سیل و آبگرفتگی، ۳۰ مورد مربوط به حوادثصنعتی و کارگاهی و ۹۹ مورد عملیات امداد و نجات کوهستان بوده است.

ولی‌پور تصریح کرد: همچنین اجرای ۲۶ فقره عملیات اطفای حریق در اراضی جنگلی و مراتع، یک فقره عملیات امداد در رانش زمین، یک فقره عملیات امداد و نجات در رعد و برق، یک فقره عملیات مربوط به ریزش آوار، پنج مورد مربوط به طوفان و یک‌هزار و ۸۶۰ مورد نیز مربوط به ارائه خدمات مناسبتی از دیگر خدمات امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان در ۱۱ ماه سال‌جاری بوده است.

وی افزود: در یک مورد هم از ظرفیت بالگرد امدادی جمعیت هلال‌احمر برای اجرای عملیات امداد و نجات استفاده شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر مازندران خاطرنشان کرد: انتقال ۲ هزار و ۳۶۹ نفر از مصدومان به مراکز درمانی، ارائه خدمات اسکان اضطراری به یک‌هزار و ۴۳۴ نفر و ارایه خدمات درمان سرپایی و کمک‌های اولیه به ۱۹ هزار و ۷۷۵ نفر از جمله خدمات جمعیت هلال‌احمر استان بوده است.

وی گفت: در این عملیات بیش از ۱۶ هزار و ۷۴۲ نفر روز امدادگر و نجات‌گر در قالب ۵ هزار و ۶۱۴ تیم مجهز امدادی با بکارگیری ۳ هزار و ۳۴۰ دستگاه روز آمبولانس و خودروی امدادی مشارکت داشتند.

امداد و نجات امداد و نجات جمعیت هلال احمر جاده جمعیت هلال احمر جمعیت هلال احمر استان رعد و برق زمین کوهستان مراکز درمانی هلال احمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر