کد خبر: 333205 A

فرماندار قائم شهر:

فرماندار قائم شهر گفت: تبلیغات کاندیداهای انتخاباتی مجلس دهم که صلاحیت آنان تأیید شد 8 روز قبل از روز اخذ رأی و مجلس خبرگان 16 روز قبل از روز اخذ رأی آغاز می شود و 24 ساعت قبل به پایان خواهد رسید.

به گزارش ایلنا از قائم شهر، مهدی محمدی ظهر امروز در نشست خبری یک روز بعد از پایان نام نویسی داوطلبین مجلس دهم با بیان اینکه برای انتخاباتی در چهارچوب ضوابط تعیین شده آماده می شویم اظهار داشت: تا آخر وقت دیروز، 50 نفر از داوطلبین حوزه قائم شهر که شامل قائم شهر، جویبار، سیمرغ، سوادکوه و سوادکوه شمالی می شود ثبت نام کردند.

وی افزود: از میان این 50 نفر، 10 نفر دارای مدرک دکترا، 34 نفر مدرک کارشناسی ارشد، 5 نفر دارای مدرک لیسانس و یک نفر دارای تحصیلات حوزوی هستند.

فرماندار قائم شهر با بیان اینکه از میان داوطلبین مجلس دهم در حوزه قائم شهر، 5 نفر سابقه نمایندگی ادوار گذشته را در رزومه کاری خود دارند تصریح کرد: مسن ترین داوطلب 71 سال و دارای دکترای هنر و جوانترین 30 ساله و دارای کارشناسی حسابداری است.

محمدی ادامه داد: از امروز کار بررسی صلاحیت ها با حضور اعضای هیئت اجرایی آغاز شد و بر اساس قانون باید منتظر بمانیم تا از 4 مرجع مسئول استعلامها را دریافت نماییم و کار نهایی اعلام صلاحیت ها به صورت قطعی انجام شود.

وی با بیان اینکه از داوطلبین ثبت نامی انتظار می رود که تبلیغات زودهنگام را شروع نکنند اظهار داشت: تبلیغات زودهنگام تخلف انتخاباتی است و از داوطلبین انتظار داریم به موازین قانونی پایبند باشند.

نماینده عالی دولت در شهرستان قائم شهر افزود: وظیفه ما برگزاری انتخابات پرشور و قانونمند است و رسانه نیز در جایگاه خود می توانند زمینه ساز خوبی برای مشارکت مردمی در انتخابات باشند.

محمدی با تأکید بر اینکه بخشی از رسالت سنگین مهیا سازی بستر انتخاباتی سالم بر دوش اصحاب رسانه می باشد تصریح کرد: اطلاع رسانی درست موجب می شود تا مردم به افرادی رأی دهند که منافع جریانی را به منافع ملی ترجیح دهند و انسانهای امین و نخبه در حوزه قانونگذاری انتخاب شوند.

وی اظهار داشت: تمام اعتبار جمهوری اسلامی از آرای مردم است و امیدواریم روز 7 اسفند شاهد حضور آگاهانه و پرشور و شعور مردم باشیم.

فرماندار قائم شهر یادآور شد: تبلیغات کاندیداهای انتخاباتی مجلس دهم که صلاحیت آنان تأیید شد 8 روز قبل از روز اخذ رأی و مجلس خبرگان 16 روز قبل از روز اخذ رأی آغاز می شود و 24 ساعت قبل به پایان خواهد رسید.

محمدی در پایان گفت: رأی گیری 7 اسفند در 9 حوزه اصلی و فرعی  برگزار خواهد شد.

انتخابات تبلیغات رسانه کارشناسی مجلس خبرگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر