کد خبر: 345155 A

مدیر عامل غله و خدمات بازرگانی منطقه 3 کشور:

ملک گفت:مازندران از 20 کارخانه آرد برخوردار است که از این تعداد 19 کارخانه آن فعال بوده و این کارخانه ها از ظرفیت 500 هزار تن ذخیره سازی برخوردار هستند.

به گزارش ایلنا، رمضانعلی ملک در مراسم افتتاح سیلوی ده هزار تنی کارخانه آرد در ساری ، اظهار داشت: مازندران از 20 کارخانه آرد برخوردار است که از این تعداد 19 کارخانه آن فعال بوده  و این کارخانه ها از ظرفیت 500 هزار تن ذخیره سازی برخوردار هستند.
 
وی با بیان اینکه 400 هزار تن آرد از طریق بخش خصوصی ذخیره سازی می شود، افزود: از 500 هزار تن حدود 90 هزار تن در انبارهای ساده نگهداری می شود.
 
مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 3 کشور با بیان اینکه انبارهای آرد باید در مازندران بصورت بتنی احداث شود، گفت: در سال های اخیر 7 کارخانه در استان معادل 250 هزار تن سیلوی مکانیزه ساخته شد
 
وی افزود: نزدیک به 250 هزار تن سیلوی مکانیزه در استان احداث شد که از این  تعداد 90 هزار تن انبار ساده است ، افزود: حدود 40 هزار تن سیلوی نیمه مکانیزه ، 50 هزار تن مکانیزه ، 113 هزار تن بتنی و 216 تن سیلوی فلزی است.
 
ملک با بیان اینکه حدود 250 هزار تن آرد مصره ماهیانه استان است و برای این مقدار مصرف ذخیره سازی کافی داریم، عنوان کرد:  امسال به دلیل بارندگی مناسب در زمان برداشت گندم ، 175 هزار تن گندم در مازندران خریداری کردیم که همین مقدار نیاز استان را تا 7 ماه تامین می کند.
 
وی افزود: خرید گندم در استان نسبت به سال گذشته 65 هزار تن افزایش داشته است که این امر نشان می دهد 120 درصد تولید گندم افزایش داشته است.
 
گفتنی است: با حضور معاون سیاسی و امنیتی استاندار مازندران، حسین زادگان فرماندار ساری ، اصغری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد پور رئیس صنعت و معدن و تجارت  فاز اول سیلوی 10 هزار تنی افتتاح وکلنگ فاز دوم به زمین زده شد.

 

زمین فرماندار معاون سیاسی گندم کارخانه آرد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر