کد خبر: 357626 A

فرماندار شهرستان آمل در گفتگو با ایلنا مطرح کرد:

فرماندار شهرستان آمل ، گفت: از 27 اسفند ماه تاکنون بیش از 165 هزار نفر شب اقامت مسافران نوروزی در شهرستان نوروزی داشتیم.

احمد منفرد در گفتگو با خبرنگار ایلنا در ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران در ساری ، اظهار داشت: از ابتدای طرح نوروزی تاکنون بیش از 165 هزار نفر مسافر شب اقامت در شهرستان آمل داشتیم.
 
وی افزود: شهرستان آمل به دلیل قرار گرفتن در مسیر جاده هراز  هر ساله  میزبان بیش از 50 درصد از مسافران و گردشگران نوروزی در این استان است.
 
فرماندار شهرستان آمل با بیان اینکه با برگزاری بالغ بر 30 جلسه در طول سال درصدد شدیم تا با برنامه ریزی و تمهیدات درست بتوانیم میزبان خوبی برای مسافران نوروزی باشیم.
 
منفرد ادامه داد: آمل بدلیل خصوصیات چند وجهی اش چون نزدیکی به تهران، عبور از قطب سرزمین استوا، وجود مناطق مرتفع به عنوان بام ایران، بهره مندی مناطق پستی با هم سطحی دریا، چشم انداز طولانی و کوتاه بسیار از دشت های وسیعی چون دشت شقایق، جاده و رودخانه هراز از جایگاه ویژه ای در کشور برخوردار است که موجب می شود تا سالانه این شهرستان شاهد حضور مسافران و گردشگران نوروزی زیادی از اقصی نقاط کشور باشد.
 
وی با بیان اینکه شهرستان آمل با برخورداری از ظرفیت ها و پتاسیل های گردشگری روستایی  میزبان گردشگران و مسافران نوروزی است از افزایش ورورد مسافران نوروزی به این شهرستان خبر داد.
 
منفرد به زلزله اخیر که در تعطیلات نوروز 95 در این شهرستان رخ داد اشاره کرد و افزود: خوشبختانه بروز این زلزله هیچگونه خسارتی در این شهرستان نداشت اما برخی از رسانه ها و شبکه های مجازی با پرداختن به این موضوع  تنش در بین مردم ایجاد کردند می طلبد تا رسانه ها از هرگونه جوسازی و حاشیه سازی با توجه به حجم زیاد مسافران در این شهرستان بپرهیزند.
 
وی با تاکید بر اینکه شهرستان آمل عاری از هرگونه اتفاق ناخوشایند است به آمادگی کامل این شهرستان برای میزبانی از مسافران و گردشگران نوروزی در این شهرستان خبر داد.

 

جاده گردشگران و مسافران نوروزی مسافران مسافران نوروزی گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر