کد خبر: 357637 A

بازرس ویژه کمیته بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

با توجه به احتمال نیاز مسافران و گردشگران به خدمات آزمایشگاهی ، آزمایشگاه مرکز بهداشت این شبکه در ایام نوروز فعال است.

ابراهیم حسین خانی در گفتگو با خبرنگار ایلنا در ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران در ساری ، اظهار داشت: برنامه ریزی های لازم جهت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مسافران نوروزی در ایام نوروزاتخاذ شده است.

وی با اعلام اینکه از 27 اسفند ماه تا نهمین روز از سالجاری هفت هزار و 501 مرکز تهیه توزیع و اماکن عمومی توسط این مرکز بازدید شد از کشف 5 هزار757 کیلوگرم مواد غذایی فاسد و معدوم شدن آن خبر داد.
 
بازرس ویژه کمیته بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران بااعلام اینکه در طی این مدت 5 هزار و 193 مورد ماموریت از سوی بهداشت و درمان انجام گرفت، گفت: از این تعداد ماموریت 3 هزار و 197  ماموریت غیر تصادفی و یکهزار و 267 مورد تصادفی بوده است.
 
وی بیان داشت:147 هزارو 959 نفر نیز در بیمارستانهای دولتی، خصوصی و مراکز وابسته  به  تامین  اجتماعی  ویزیت شدند که از این میزان 10هزارو509 نفر بستری شدند.
 
حسین خانی ادامه داد:   147هزار و 959 نفر از هم استانی ها  و مسافران نوروزی جهت انجام درمان به مراکز درمانی ستان مراجعه کردند..
 
وی با بیان اینکه 10هزارو 509 بیمار در بیمارستان های استان بستری شدند، از ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به صورت شبانه روزی به همشهریان و مهمانان نوروزی در این استان خبر داد.
 
دبیر کمیته بهداشت و درمان مازندران تعداد بیماران بستری شده ناشی از تصادفات را 13 هزار و 670 نفر اعلام کرد و گفت: این تعداد نسبت به مشابه سال گذشته افزایش داشته است.
 
بازرس ویژه کمیته بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران ، افزود: 5 هزار و 347 مورد بهره برداری جهت سنجش کلر باقیمانده آب آشامیدنی و تامین اب سالم برای شهروندان ومسافران نوروزی اقدام شد.
 
وی با اشاره به اینکه تدابیر لازم برای تامین داروی مورد نیاز در ایام نوروز اندیشیده شده است ، گفت: 34 داروخانه شهرهای استان در این ایام باز است و خدمات دارویی مورد نیاز مسافران ارائه می شود.
 
بازرس ویژه کمیته بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران ، ادامه داد: 134 دستگاه آمبولانس و 2 دستگاه اتوبوس آمبولانس در استان به مسافران خدمات ارائه می کند.
 
وی یادآور شد: با توجه به احتمال نیاز مسافران و گردشگران به خدمات آزمایشگاهی ، آزمایشگاه مرکز بهداشت این شبکه در ایام نوروز فعال است.
 
با بیان اینکه داروخانه های کشیک درایام تعطیلات نوروز خدمات ارائه می کنند، عنوان کرد: علاوه بر داروخانه های مستقر در بیمارستان ها ی استان داروخانه های خصوصی نیز بر اساس لیست برای تامین دارو متقاضیان در شهرهای استان خدمات ارائه می کند.
 
وی با تاکید بر رعایت اصول بهداشت فردی و اجتماعی ابراز امیدواری کرد: با ایجاد محیط بهداشتی ضمن فراهم آوری سلامت گردشگران و مسافران نوروزی زمینه افزایش آنان در استان فراهم شود.
 
دبیر کمیته بهداشت و درمان مازندران با تاکید بر ایجاد محیط مساعد و بهداشتی برای مسافران نوروزی اظهار داشت: تمام مراکز بهداشتی درمانی مازندران در ایام تعطیلات نوروزی طی برنامه ریزی جامع آماده خدمات رسانی به همشهریان و مهمانان نوروزی هستند.
 
حسین خانی  گفت:گردشگران و بیماران مسافر می توانند  با مراجعه  به سایت دانشگاه علوم پزشکی  مازندران در قسمت خدمات مردمی  با کلیک برروی سلامت نوروزی می توانند به آدرس،شماره تلفن ، زمان کشیک و نوع خدمات  ارائه شده در هر نقطه از استان و یا استان  های دیگر دسترسی یابند.
 
بازرس ویژه کمیته بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران از راه اندازی  16 کمپ سلامت در استان مازندران خبر داد و افزود: علاوه بر پایگاههای اورژانس در شهرها و جاده های استان  51  پایگاه جاده ای ، 27 پایگاه شهری و یک پایگاه هوایی  در استان برای ارائه خدمات در زمان های اضظراری راه اندازی شده است.
 

 

ایام نوروز بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی مسافران مواد غذایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر