کد خبر: 357638 A

استاندار مازندران در دیدار با اعضای اتاق بازرگانی مازندران :

استاندار مازندران گفت: با خرد جمعی و عقلانیت همه با هم برای توسعه اقتصادی گام برداریم.

استاندار مازندران در دیدار نوروزی اعضای هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی و اعضای اتاق تعاون و اصناف مازندران گفت: با خرد جمعی و عقلانیت همه با هم برای توسعه اقتصادی گام برداریم.
ربیع فلاح جلوداربا اشاره به نامگذاری سال 95 به عنوان سال اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل گفت : همه متولیان و مجریان حوزه اقتصادی باید زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی را به صورت شفاف و روشن شناسایی و عملیاتی نمایند .
وی تاکید کرد : باید با مشارکت جمعی در حوزه اقتصادی تصمیم بگیریم و عمل کنیم .
استاندار مازندران خواستار تحرک بیشتر اتاق بازرگانی برای نقش آفرینی در حوزه اقتصاد استان شد و گفت : فضای استان برای تحرک اقتصادی و توسعه صادرات مهیاست و در این زمینه باید هم اصناف و هم تعاونیها پای کار بیایند .
فلاح با اشاره به ظرفیت مهم کشورهای همسایه بویژه روسیه گفت : کشورهای همسایه اولویت اصلی در توسعه صادرات هستند و استاندار آستراخان به دنبال اجرای طرح کریدور سبز در حوزه کمرگ است و باید از این فرصت حداکثر استفاده را برد .
وی توانمندسازی بنگاهها و شرکت های خصوصی را برای نقش آفرینی در حوزه صادرات و اقتصاد استان خواستار شد و عنوان کرد : یکی از محورهای مهم در توسعه صادرات ارائه خدمات و کالای فنی و مهندسی به ترکمنستان است که باید به طور جدی دنبال شود .
فلاح  برگزاری کارگاههای آموزشی برای بنگاههای اقتصادی را مهم دانست و گفت : در سال جاری همه فعالیت ها باید در حوزه اقتصادی متمرکز شود .

وی در پایان به انجام بیش از 18 میلیون تردد و بیش از 8 میلیون اقامت در ایام نوروز در مازندران اشاره کرد و گفت : ظرفیت های مازندران در تمامی بخشها بی نظیر است و باید از این قابلیتها حداکثر بهره را برای افزایش تولید و اشتغال بکارببریم

در این دیدار مهاجر رئیس اتاق بازرگانی مازندران گزارشی کوتاه از برنامه های اتاق بازرگانی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی ارائه نمود.

 

 

 

اشتغال اقتصاد مقاومتی ترکمنستان فنی و مهندسی بنگاههای اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر