کد خبر: 357639 A

مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران:

مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران، گفت:امکان اقامت و اسکان مسافران نوروزی در 220 امامزاده و بقاع متبرکه در مازندران فراهم است.

حجت الاسلام ستار علیزاده در گفتگو با خبرنگار ایلنا در ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران در ساری اظهار داشت: از 28 اسفند ماه تا نهمین روز از فروردین 14 هزار و 500 نفر از مسافران نوروزی  در بقاع متبرکه مازندران اسکان گرفتند.
 وی با اعلام اینکه امکان اقامت و اسکان مسافران نوروزی در 220امامزاده  و بقاع متبرکه مازندران فراهم است ، عنوان کرد: یک میلیون و 500 هزار نفر  از مسافران نوروزی  امام زادگان و بقاع متبرکه استان  را زیارت کردند.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران به اجرای "طرح آرامش  بهاری" درششمین سالی متوالی در مازنداران اشاره کرد و گفت:هدف از اجرای طرح نوروزی آرامش بهاری را تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی با استفاده از ظرفیت تعطیلات نوروز ، تقویت باورهای دینی و مذهبی و ارتقا، سطح فکری ، فرهنگی زائرین و مسافران نوروزی ، تبلیغ و ترویج سنت های اصیل و خدمت رسانی مطلوب به زائران بقاع و اماکن متبرکه عنوان کرد.
علیزاده  افزود: شناساندن امامزادگان عظیم الشان (ع) و معرفی بقاع و اماکن متبرکه به زائران در ایام نوروز، خدمت رسانی مطلوب و ایجاد رضایت و علاقه مندی در زائران بقاع و اماکن متبرکه ، آماده سازی اماکن متبرکه برای پذیرش زائر ، فراهم نمودن تسهیلات لازم در جهت جذب مردم به خصوص نوجوانان و جوانان و استفاده از ظرفیت بقاع متبرکه و تعطیلات نوروز جهت ارتقاء سطح معرفتی زائرین و مسافران نوروزی از اهداف دیگر این طرح است.
وی از فعایت بیش از 2 هزار خادم افتخاری در بقاع متبرکه استان خبر داد و افزود: از تعداد 220 روحانی مستقر در امامزادگان 63 روحانی اعزامی از قم و مابقی روحانیون مقیم استان هستند که در این مدت به مسافران و گردشگران نوروزی خدمات ارائه می کنند.
علیزاده ادامه داد: با  برنامه ریزی های لازم اقامه نماز جماعت در هر سه نوبت در ایام تعطیلات نوروز در بقاع متبرکه و امامزادگان صورت گرفته است و زائران و مسافران می توانند از فضای اقامتی امن امامزادگان بهره مند شوند.
 
وی با بیان اینکه استان مازندران با 700 زائر سرا و 100 سوئیت از ابتدای طرح نوروزی تاکنون میزبان مسافران و گردشگران نوروزی است، از توزیع بیش از 200 هزار بروشور و کتابچه  در خصوص معرفی امامزادگان در بین مسافران و زائرین نوروزی در سطح استان خبر داد.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران به استقبال گسترده مسافران از خیمه های معرفت  اشاره کرد و گفت : غرفه های مشاوره و پاسخگویی و در 220 امامزاده خیمه های معرفت برپا شده است و همچنین در خیمه های معرفت نیز موضوعاتی از قبیل ؛ کودک ، نوجوان ، مشاوره خانواده ، پاسخگویی به مسائل شرعی ، ایجاد وقف جدید و تبلیغات چند رسانه ای ارائه می شود.
علیزاده در ادامه افزود: با تمهیداتی که از سوی این اداره کل اتخاذ شد روزانه اعضای ستاد آرامش بهاری از اماکن زیارتی  در راستای خدمات دهی بهینه به مسافران و گردشگران نوروزی بازدید می کنند .

وی عنوان کرد: تاکنون بقاع متبرکه و امام زادگان استان از استقبال خوب و چشمگیر مسافران نوروزی برخوردار هستند این اداره کل از آمادگی کامل برای خدمات به مسافران نوروزی در این اماکن برخوردار است

 

اسکان مسافران نوروزی اوقاف و امور خیریه تعطیلات نوروز مسافران بقاع متبرکه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر