کد خبر: 361518 A

مدیرکل آموزش و پرورش استان مازندران:

مدیرکل آموزش و پرورش استان مازندران گفت:بیشترین مشکل آموزش و پرورش استان در منابع مالی ، کمبود فضا و تجهیزات است .

به گزارش خبرنگار ایلنا از بهشهر ، مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در همایش تجلیل و تکریم از خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار که در سالن توحید شهرستان بهشهر  برگزار شد با اشاره به ضرورت کار خیر از لحاظ اموزشی و مدیریت جامعه گفت: با سرمایه گذاری و برنامه ریزی درست در اموزش می توان انسان هایی سالم و جامعه ای روبه تکامل و پیشرفت داشت.
سیدعلی قاسمی با اشاره به تصویب حدود 1900 میلیارد تومانی دولت برای آموزش و پرورش مازندران در سال 94 اضافه کرد: با این وجود به کمک های خیرین در امر توسعه آموزش نیاز داریم و بر مشارکت فعال خیرین اصرار داریم.
وی ادامه داد: تعلیم و تربیت امری چند سویه است که با مشارکت خیرین و فعالان فرهنگی ، روش ها تغییر و فرصت های جدید ایجاد می شود که امر توسعه آموزش و پرورش را تسریع می بخشد.
مدیرکل اموزش و پرورش مازندران مدرسه سازی را نمونه اعلا و برجسته کار آموزش و پرورش و جلوه کار خیر دانست و افزود: کنترل هزینه ها و جلوگیری از هدررفت منابع، مشارکت در ارائه ایده به مدیران ، مشارکت در اجرای درست برنامه ، مشارکت فعال در انجمن اولیا در کیفی کردن آموزش و پرورش نقش دارند.
قاسمی با بیان اینکه تعداد قابل توجهی از دانش آموزان استان  قادر به پرداخت هزینه های تحصیلی نیستند بیان کرد: در نخستین دوره مسابقات المپیاد سلول های بنیادی که در سال تحصیلی جاری برگزار شد 250 دانش اموز از مازندران شرکت کردند که 43 دانش اموز در کشور رتبه کسب کردند که مازندران در کسب رتبه به نسبت شرکت کننده، رتبه نخست در کشور کسب کرد.
وی ادامه داد:همینطور در المپیادهای ملی نیز 9 نفر راه یافتند که هر 9 نفر صاحب مدال شدند.
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: بیشترین مشکل  آموزش و پرورش استان در منابع مالی ، کمبود فضا و تجهیزات است که علی رغم این مشکلات ، در همه زمینه ها جزو آموزش و پرورش برتر است، اگرچه حق همه جامعه است اما همگان باید در تقحق ان کوشا باشند.
 

 

 

آموزش و پرورش استان سرمایه گذاری مدرسه منابع مالی مدیرکل آموزش و پرورش مازندران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر