کد خبر: 361919 A

در نخستین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان مطرح شد؛

نخستین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان به منظور ارایه گزارش آمار اشتغال سال 94 دستگاه های اجرایی و برنامه های سال 95 در راستای اقتصاد مقاومتی به ریاست استاندار مازندران تشکیل شد.

 به گزارش ایلنا، ربیع فلاح جلودار در نخستین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان با اشاره به این که اقدامات اقتصادی استان در سال 94 در تمام شاخص های صنعت، کشاورزی و گردشگری مثبت و موفق بوده است، بیان داشت: در حوزه گردشگری آمار اقامت مسافران در ایام تعطیلات نوروز امسال نسبت به مدت مشابه 6 درصد رشد را نشان می دهد.

مقام عالی دولت در مازندران، افزود: برنامه های سال 95 دستگاه های اجرایی برای ایجاد وتقویت اشتغال در کارگروه اشتغال بررسی و به عنوان سند اشتغال سالجاری مبنای عمل قرار خواهد گرفت.

رییس قرارگاه اقتصاد مقاومتی استان، ، خبر داد: پنجره واحد سرمایه گذاری در جهت تسهیل و تقویت سرمایه گذاری در مازندران تا پایان هفته جاری راه اندازی خواهد شد.

امید علی پارسا، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز در این جلسه با اشاره به این که سال 95 نقطه عطفی در شکوفایی اقتصادی و تقویت اشتغال استان خواهد بود، خاطر نشان ساخت: امروز مجموعه دستگاه های اجرایی، دستگاه قضا، نمایندگان مردم مازندران در مجلس شورای اسلامی و دستگاه های انتظامی و امنیتی با همگرایی و هم افزایی خوبی در راستای توسعه استان تلاش می نمایند.

دبیر قرارگاه اقتصاد مقاومتی استان، با بیان این که راه حل برون رفت از مشکل اشتغال و تولید، ایجاد و تقویت سرمایه گذاری است، اعلام کرد: 62 هزار شغل جدید در مازندران در زمان دولت تدبیر و امید  ایجاد شده است.

گفتنی است بر اساس گزارش دستگاه های اجرایی حاضر در این جلسه، صنعت، معدن و تجارت استان 22 هزار و 300 شغل، اداره کل امداد حضرت امام خمینی (ره) 6 هزار و 548 نفر، جهاد کشاورزی 4 هزار و 500 شغل، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری 206 نفر، بهزیستی 2هزار و 291 شغل و بسیج سازندگی 2 هزار و 584 شغل در سال 94 ایجاد نمودند.

 

 

 

 

اشتغال اقتصاد مقاومتی بهزیستی دستگاه های اجرایی کارگروه تخصصی اشتغال استان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر