کد خبر: 368706 A

فرماندار خبرداد:

فرماندار ساری گفت: آیین سنتی گلاب گیری شمال کشور در ساری برگزارمی شود.

به گزارش ایلنا از ساری،  مجید حسین زادگان ظهر شنبه در گفتگو با خبرنگار ان گفت: نخستین جشنواره گل محمدی همراه با آیین سنتی گلاب گیری شمال کشور24 اردیبهشت ماه سال جاری در ساری ،بخش دودانگه روستای کلیج کلا برگزار می شود.

وی اظهار داشت: در سال اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل ،شرایطی ایجاد شد تا از این توانمندی  بعنوان فرصت اقتصادی استفاده کنیم.

فرماندار ساری با اشاره به اینکه گل محمدی در هزار هکتار زمین شیبدار منطقه دودانگه کشت می شود و این جشنواره اغازگر یک تحول اقتصادی چند منظوره است، افزود: باید با پتانسیل های موجود مرکز استان مازندران همچون جشنواره سیب چهاردانگه، جشنواره ساحل بارانی در فرح آباد و جشنواره خرمن در رودپی در کنار دیگر جشنواره همچون گل محمدی و بهار نارنج ساری را بعنوان مقصد جشنواره ها برای گردشگران داخلی و خارجی تبدیل کنیم.

حسین زادگان با بیان اینکه فرصت اقتصاد گردشگری کمتر و بصورت هدفمند در استان و حتی کشور پیگیری شد، تصریح کرد: برگزاری چنین جشنواره هایی شرایط مطلوبی را برای کشور ، استان و مردم منطقه فراهم خواهد آورد.

وی با توجه به اقبال گردشگران خارجی و امنیت مطلوب کشور در منطقه ، اذعان داشت: نگاه به اقتصاد گردشگری از طریق بالفعل کردن پتانسیل های متعدد، مازندران را در رقابت با سایر نقاط کشور و کشورهای منطقه قرار خواهد داد.

رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره ملی گل محمدی بیان کرد: فرصت جشنواره شناخت لازم را به گردشگران داخلی و خارجی خواهد داد تا بتوانند در انتخاب مقصد به استان مازندران توجه خاص داشته باشند.

 

اقتصاد رقابت گردشگران داخلی و خارجی ساری جشنواره خرمن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر