کد خبر: 368713 A

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران خبرداد

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران گفت: آمارهای ثبت شده در مراکز پزشکی قانونی نشان می دهد درسال گذشته (94) تلفات جانی تصادفات رانندگی در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل دو درصد افزایش داشت.

به گزارش  ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی  مازندران ، علی عباسی با بیان اینکه 747 نفر (548 نفر مرد و ما بقی زن ) در  سال گذشته در تصادفات رانندگی جان خود را از دست داده اند گفت: این آمار در مدت مشابه سال قبل که733 نفر بوده دودرصد افزایش داشت.

عباسی میزان تلفات تصادفات رانندگی را در حوزه برون شهری520 نفر، درون شهری188نفر و راه روستایی  38 نفربیان کرد و افزود : این تعداد در مدت مشابه سال قبل در حوزه برون شهری با چهاردرصد افزایش ، درون شهری یک درصد کاهش و راه روستایی هم با 12 درصد کاهش به ثبت رسید.

مدیر کل پزشکی قانونی استان به تفکیک شهرهای تصریح کرد : ساری و میاندرود با 125 ، بابل با 108 ، آمل با 103 نفر بیشترین فوتی و  شهرستان رامسر با 9 مورد کمترین فوتی ناشی از تصادفات رانندگی در آن به ثبت رسید.

عباسی به تفکیک وضعیت متوفی افزود : از این تعداد عابرین با 32 درصد بیشترین فوتی ناشی از تصادفات رانندگی در آن به ثبت  رسید  و پس از آن سرنشین با 27 درصد ، راننده با 20 درصد ، موتور سوار با 19 درصد و دوچرخه سوار با 2 درصد به ترتیب در رتبه بعدی قرار دارند.

وی افزود: سرعت زیاد مهمترین علت تصادفات جاده‌ایاست. در حالی که بستن کمربند ایمنی و استفاده از کیسه هوا در پیشگیری از آسیب‌هابسیار سودمند است.

 

 

 

 

تصادفات رانندگی جاده روابط عمومی ساری قانونی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر