کد خبر: 368727 A

رئیس اداره عمران و بهسازی شهری راه و شهرسازی مازندران عنوان نمود :

رئیس اداره عمران و بهسازی شهری اداره کل راه و شهرسازی مازندران استفاده از ظرفیت های بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری را فرصتی برای توسعه استان دانست.

به گزارش ایلنا از ساری، سعید میرزاپور رئیس اداره عمران و بهسازی شهری اظهار داشت: مازندران بر اساس مطالعات انجام گرفته  در 38 شهر ، دارای4800 هکتار بافت فرسوده می باشد که شهر ساری با محدوده بافت فرسوده بالغ بر 600 هکتار بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است.

وی همچنین مساحت سکونت گاه های غیر رسمی مصوب در شهرهای ساری ، آمل، بابل، قائمشهر و نکا را بالغ بر 1200 هکتار بیان نمود.

میرزاپور در ادامه افزود : سند ملی راهبردی احیا، بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری علاوه بر محدوده بافت های فرسوده و سکونتگاه های غیر رسمی،  محدوده هایی با کاربریهای ناهمگون ، تاریخی و روستاهایی که در محدوده شهرها قرار گرفته اند را شامل می شود.

وی این سند را فرصتی مناسب به منظور اجرایی شدن سیاست ها در محلات هدف در راستای اهداف عالی اقتصاد مقاومتی و بهبود شرایط اجتماعی و محیطی ساکنان محلات هدف عنوان نمود.

رئیس اداره عمران و بهسازی شهری راه و شهرسازی مازندران ارائه تسهیلات در محدوده های هدف را از بسته های تشویقی دولت عنوان نموده که  میزان تسهیلات در شهرهای بالای 200 هزار نفر 400 میلیون ریال و شهرهای کمتر از جمعیت مورد نظر، 300 میلیون ریال  برای هر واحد مسکونی  می باشد.

وی در ادامه ضمن اشاره به حجم زیاد متقاضیان ، میزان سود تسهیلات  را به طور متوسط 24 درصد در دوره مشارکت و 21 درصد در دوره بازپرداخت بیان نمود که بر اساس هماهنگی های  انجام گرفته متقاضیانی که در سامانه تسهیلات ثبت نام نمایند  از  یارانه 10 درصدی بهره مند خواهند شد.

رئیس اداره عمران و بهسازی شهری راه و شهرسازی مازندران در پایان ضمن تاکید بر این که به محدوده ها و محلات هدف می توان به عنوان یک فرصت در راستای  پیشرفت استان  نگاه داشت  خواستار اتفاق نظر مابین  متولیان  و مدیران شهری  به مقوله مهم احیاء و بهسازی محلات مورد نظر شد.

اداره کل راه استفاده از ظرفیت راه و شهرسازی یارانه سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر