کد خبر: 371254 A

برای نخستین بار

دبیر جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و رسانه‌های مجازی مازندران با اشاره به اینکه شرکت در جشنواره مطبوعات از طریق سایت امکان‌پذیر است، گفت: خبرنگاران برای ارسال آثار خود به جشنواره مطبوعات فقط از طریق سایت جشنواره اقدام کنند.

به گزارش ایلنا از ساری، حسین مرتضوی در جمع خبرنگاران درباره برگزاری جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و رسانه‌های مجازی مازندران اظهار کرد: این جشنواره با هدف  قدردانی از تلاشگران و فرهیختگان عرصه رسانه، توجه به محتوا و کیفیت رسانه‌های استان،  ایجاد رقابت مثبت و افزایش انگیزه و خلاقیت در میان اصحاب خبر،  توسعه ظرفیت‌های موجود رسانه‌های استان و آشنایی با ظرفیت‌ها و قابلیت‌های رسانه‌های مکتوب و مجازی و بهره‌گیری از این قابلیت‌ها در بخش‌ها و محورهای متنوع برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه   تبیین کارکرد رسانه‌ها با محور نگاه منصفانه و  نقد مشفقانه، ترویج فرهنگ دفاع مقدس، ایثار و شهادت،  چالش‌های اجتماعی و آسیب‌های اجتماعی، مسجد و نماز،  امر به معروف و نهی از منکر،  میراث فرهنگی و گردشگری،  حجاب و عفاف  بخشی از محورهای این جشنواره است، افزود: کتاب و کتابخوانی،  سبک زندگی ایرانی- اسلامی، هنر و رسانه، محیط زیست،  توسعه استانی و مدیریت مصرف هم از دیگر محورهای جشنواره است ضمن اینکه محور ویژه به نام رسانه، اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل هم در جشنواره گنجانده شده است.

دبیر جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و رسانه‌های مجازی مازندران با اشاره به بخش‌های  مختلف جشنواره که با همکاری اداره کل  فرهنگ و ارشاد مازندران (معاونت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران)و خانه مطبوعات استان، گفت:   گزارش، مقاله،  سرمقاله و یادداشت،  تیتر،  خبر، مصاحبه،  عکس، طنز اجتماعی،  طراحی و صفحه‌آرایی  و  کاریکاتور بخش‌های مختلف جشنواره را تشکیل می‌دهد.

مرتضوی با بیان اینکه  آثار جشنواره از طریق سایت جشنواره (pressfestival.ir) پذیرش می‌شود که به صورت زیر پورتال و با پیشوند  نام  استان، تنظیم و به صورت کامل در فراخوان منتشر می‌شود،تصریح کرد:  آثاری در جشنواره شرکت داده می‌شود که در فاصله زمانی  15خردادماه 94  تا 15خرداد ماه 95 در یکی از سرپرستی‌های نشریات سراسری، نشریات استانی، خبرگزاری‌ها و پایگاه خبری استان منتشر شده باشد.

وی با اشاره به اینکه هر متقاضی می‌تواند در دو بخش شرکت کرده و در هر بخش سه  اثر ارائه کند، ادامه داد: در صورت ارسال آثار بیشتر، دبیرخانه جشنواره آثار دریافتی را به صورت تصادفی انتخاب و بقیه را حذف می‌کند.

دبیر جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و رسانه‌های مجازی مازندران با دعوت از خبرنگاران برای حضور در این جشنواره، خاطرنشان کرد: مشارکت بالای خبرنگاران، ایجاد رقابت بیشتری را به همراه دارد و در نهایت به نفع جامعه خبری است.

مرتضوی با اشاره به اینکه 18 خردادماه آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره است، گفت: منتخبان این جشنواره در 17 مرداد مصادف با روز خبرنگار معرفی می‌شوند.

 

رسانه مسجد مطبوعات نماز ارسال آثار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر