کد خبر: 375841 A

معاون وزیر بهداشت:

معاون برنامه‌ریزی هماهنگی و امور حقوقی وزارت بهداشت و درمان با تاکید بر اجرای صحیح طرح‌های حوزه سلامت در کشور، گفت: ارزیابی عملکرد دانشگاه‌ها بر اساس نظام پایش انجام می‌شود.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران،  طاهر موهبتی در جلسه مشترک هیئت‌های امنا دانشگاه‌های کلان منطقه یک آمایش آموزش عالی سلامت کشور در ساری اظهار داشت: مطابق با مصوب شورای انقلاب فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی،کشور به 10 منطقه تقسیم شده  و هر منطقه محوریت همه خدمات سلامت را عهده‌دار است.

وی با بیان اینکه باید بررسی شود چرا بیشتر از 45 درصد از برنامه‌های توسعه عملیاتی نمی‌شود، افزود: بسیاری از مسئولان و مدیران در نوشتن سیاست‌های کلی و برنامه‌های استراتژیکی از همه بهتر عمل می‌کنند اما در حوزه اجرای برنامه همیشه با چالش مواجه بودیم.

معاون برنامه‌ریزی هماهنگی و امور حقوقی وزارت بهداشت و درمان با بیان اینکه 70 درصد از برنامه‌های استراتژیک دستگاه‌ها عملیاتی نمی‌شود گفت: بسیاری از مدیران 75 درصد کار برنامه‌ریزی را به کارشناسان واگذار می‌کنند و اتصال برنامه عملیاتی برقرار نمی‌شود و خود به روزمرگی مبتلا می‌شوند.

وی زمان بر بودن، مقاومت در برابر تغییر و نظارت ناپذیری را از دیگر علت‌های اجرایی نشدن برنامه‌ریزی‌ها در کشور بویژه در دستگاه‌های دولتی برشمرد.

معاون برنامه‌ریزی هماهنگی و امور حقوقی وزارت بهداشت و درمان درباره نظام پایش، گفت: ضمانت اجرایی برای برنامه عملیاتی نظام پایش به این گونه بوده که 60 درصد ارزشیابی دانشگاه بر عملیاتی کردن برنامه ها بر اساس نظام پایش باشد.

تقویت فعالیت هیئت امنایی بیمارستان‌ها

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز با تأکید بر هیئت‌امنایی کردن بیمارستان‌ها گفت: وضعیت بیمارستان‌ها با اجرای این طرح بهتر و مطلوب‌تر می‌شود.

قاسم جان بابایی گفت: این همایش امروز با حضور شش دانشگاه علوم پزشکی منطقه یک آمایش آموزش عالی سلامت کشور به مدت یک روز در حال برگزاری بوده و یکی از مسائل مشترک مطروحه بحث آموزش است.

وی افزود: شش دانشگاه مجاور برنامه‌های مشابه و مشترکی دارند و در جلسات توجیهی حوزه غذا و دارو، حوزه فرهنگی تفاهم‌نامه‌هایی با شش دانشگاه علوم پزشکی منطقه یک، (مازندران، گیلان بابل سمنان شاهرود و گلستان) منعقد خواهد شد.

جان بابایی بابیان اینکه در این جلسه هیئت امنایی کردن بیمارستان‌ها نیز مطرح می‌شود بیان کرد: با اجرای این برنامه نه‌تنها بیمارستان‌ها در وضعیت بهتری مدیریت می‌شوند بلکه هزینه‌ها هم کاهش می‌یابد.

 

 

 

آموزش عالی سلامت وزارت بهداشت و درمان وزیر بهداشت برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر