کد خبر: 375844 A

فرماندارساری تاکید کرد:

فرماندارساری گفت:برای ساماندهی ساحل دریا اعتقادی به دریافت ورودی نداریم و باید طرح ساحلی از مزیت‌های اقتصادی برخوردار باشد که بتواند اقتصاد پویایی را در آن فعال کند و انتخاب سرمایه گذار خوب بسیار مهم است.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی فرمانداری ساری، احمد حسین زادگان اظهار داشت: طرح از سد تا ساحل ساری در کارگروه گردشگری مازندران مطرح و به عنوان طرح اولویت‌دار مصوب شد و قرار است با کمک سازمان مدیریت و برنامه ریزی یک میلیارد تومان اعتبار مصوب و این مبلغ در سال 95 در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به طرح سد سلیمان تنگه ساری تا ساحل دریا، افزود: این عملیات در حال حاضر پیشرفت خوبی داشته و اعضای شرکت‌های تعاونی انتخاب و در مرحله ثبت هستند.

فرماندار ساری تصریح کرد: طرح از سد تا ساحل ساری در کارگروه گردشگری استان مازندران مطرح و به عنوان طرح اولویت‌دار مصوب شد و قرار است با کمک سازمان مدیریت و برنامه ریزی یک میلیارد تومان اعتبار مصوب و این مبلغ در سال 95 در نظر گرفته شود.

حسین‌زادگان با بیان اینکه قرار شد شرکت آرین سینا در تالاب شهرستان ساری سرمایه‌گذاری کند، خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم با سرمایه‌های اندک مردم سرمایه‌گذاری کنیم به نتیجه مطلوب تری می‌رسیم و ساروی‌ها نیز می‌توانند در این طرح شرکت کنند که پس از تصمیم نهایی بر روی مطالعات انجام شده، نتیجه اعلام می‌شود.

وی گفت: کیلومتر پایانی سد به دریا تقریبا برای کشتیرانی مناسب است و در این زمینه مطالعه طرح و جمع‌بندی آن باید در سال جاری به پایان برسد.

فرماندار ساری افزود: از مردم می‌خواهیم برای خرید سهام اقدام کنند تا از منافع آن نیز بهره‌مند شوند.

حسین‌زادگان درباره آزادسازی حریم ساحل دریا نیز گفت: دستگاه‌های طرح آزادسازی ساحل دریا را اجرا کردند و رایزنی‌ها با قوه قضائیه نیز در اینباره انجام شده است.

وی ادامه داد: برای ساماندهی ساحل دریا اعتقادی به دریافت ورودی نداریم و باید طرح ساحلی از مزیت‌های اقتصادی برخوردار باشد که بتواند اقتصاد پویایی را در آن فعال کند و انتخاب سرمایه گذار خوب بسیار مهم است.

حسین زادگان با بیان اینکه با مدیر یک مجتمع تجاری در ساری رایزنی صورت گرفته است، گفت: این سرمایه‌گذار طرح‌هایی مانند پرورش ماهی در قفس، جت اسکی و  ورزش‌های هوایی در ساحل را تدارک دیده و با رایزنی‌های انجام شده قرار است برای صرفه اقتصادی قرارداد طولانی مدت با سرمایه‌گذار داشته باشیم.

وی درباره جاده ساری – تاکام  افزود: مشکل تنها در تامین مصالح بوده و مشکل اعتباری در این پروژه وجود ندارد.

اقتصاد تالاب سازمان مدیریت و برنامه ریزی سرمایه گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر