کد خبر: 392566 A

سرپرست مرکز فنی و حرفه‌ای شهید هاشمی‌نژاد بهشهر مطرح کرد:

ایلنا: سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهید هاشمی‌نژاد بهشهر گفت: خدمات سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای به عنوان یکی از راهکارهای مهم تحقق اقتصاد مقاومتی در توسعه اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در کشور بسیار چشمگیر بوده است.

رامین کیانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا به اهمیت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای اشاره کرد و گفت: باید از بستر به وجود آمده در مراکز آموزش فنی وحرفه‌ای استفاده بهینه کرد و با ترویج فرهنگ مهارت آموزی جایگاه واقعی کارآفرینی را احیا کنیم.

کیانی ادامه داد: تشکیل ستاد بزرگداشت هفته ملی مهارت در مرکز، سخنرانی در نماز جمعه، دعوت از مسئولان شهرستان برای بازدید از مرکز و کارگاه‌های آموزشی، برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی در بین کارکنان و کارآموزان، دیدار با ائمه جمعه، تجلیل از مربیان و کارکنان نمونه مرکز، برپایی نمایشگاه، برگزاری کارگاه آموزشی بخشی از برنامه‌های فنی و حرفه‌ای بهشهر در هفته ملی مهارت است.

عضو کارگروه اشتغال شهرستان بهشهر ترویج فرهنگ مهارت آموزی را نیاز جامعه اعلام کرد و گفت: در سال‌های اخیر مدرک‌گرایی و بی‌توجهی به مهارت صدماتی را به جایگاه اشتغال در جامعه وارد کرد.

کیانی با اشاره به شناسایی و معرفی مهارت آموختگان کارآفرین،گفت: اجرای طرح بازدید همگانی به ویژه بازدید خانواده‌های کارآموزان از کارگاه‌های مرکز، انجام تبلیغات به عنوان بخشی دیگر از برنامه‌های هفته ملی مهارت است.

وی اظهار کرد: ارتقای جایگاه نظام آموزش مهارتی در شهرستان، توسعه همکاری مشترک با اداره‌ها و صنایع مختلف، بسترسازی برای جلب مشارکت بخش غیردولتی، فراهم کردن بستر مناسب برای ایجاد رابطه اثربخش بین آموزش‌های مهارتی و بازار کار از اهداف اجرای برنامه‌های هفته گرامی‌داشت مهارت در شهرستان بهشهر است.

وی با اشاره به مشارکت فعالانه آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای به عنوان متولیان آموزش‌های مهارتی غیردولتی ادامه داد: هفته ملی مهارت فرصت مناسبی جهت توسعه و نشر هر چه بیشتر فرهنگ مهارت اموزش است که نامگذاری ایام در دستگاه‌های مختلف به ترویج این فرهنگ کمک می‌کند.

لازم به توضیح است مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهید هاشمی‌نژاد بهشهر سالانه بیش از 1500 نفر در رشته‌های مختلف از قبیل جوشکاری، مکانیک، برق، رایانه، کشاورزی و .. آموزش‌های مهارتی ارائه می‌دهد.

فنی و حرفه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر