کد خبر: 396597 A

امام جمعه شهرستان بهشهر:

ایلنا: امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: خبرنگار باید براساس شجاعت و صداقت به بیان مسائل و حقایق مهم جامعه بپردازد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت الاسلام والمسلمین سید عربعلی جباری امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به نقش خبرنگاران در توسعه شهرستان اظهار کرد: خبرنگار می‎تواند با زبان قلم و به تصویر کشیدن مشکلات هر روستا و شهر، دغدغه‌ها و مطالبات مردم را به مسئولان متذکر شود اما اختلاف‌ا‌فکنی و تنش‌زایی میان مسئولان منصفانه نیست و دردی از مشکلات مردم  دوا نمی‌کند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری با بیان اینکه موفقیت هر فردی از ذات خدای سبحان است افزود: موضوع خودشناسی و خودسازی بسیار حائز اهمیت است و هرکس که شخصیت ، عظمت خودش را بشناسد همه جهان را شناخته است.

وی ادامه داد: خبرنگار باید براساس شجاعت و صداقت به بیان مسائل و حقایق مهم جامعه بپردازد و زبان گویای مردمی شوند که قادر به بیان مشکلات و دفاع از حقوق خودشان نیستند.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر به خبرنگاران توصیه کرد: هیچ‌گاه در نوشته‌هایتان دروغ ننویسید، صادق باشید و با صداقت در قلم، فکر و اندیشه در حوزه خبر و فرهنگ فعالیت کنید.

وی با بیان اینکه قلم به عنوان امانت در اختیار شما قرار دارد خاطرنشان کرد: شما می‌توانید براساس توانمندی، بررسی اوضاع خبری و براساس اصول اخلاقی از این امانت الهی پاسداری کنید.

وی بر برتری مداد علما برخون شهدا اشاره کرد و ادامه داد: مداد علما پرورش دهنده شهدا و جهادگران عرصه دین و نظام بوده است.

امام جمعه شهرستان بهشهر بر آمیختگی بعد هنر در خبر برای جذب مردم تأکید کرد و افزود: در حال حاضر مدیریت شهرستان مدیریت بسته‌ای نیست و هدف ما دوری از اختلاف و افزایش وحدت، همدلی و هم‌زبانی میان مسئولان ومردم است.

حجت الاسلام والمسلمین جباری پایبندی به عمل، کار و مدیریت جهادی را لازمه توسعه شهر دانست و گفت: مردم شهرستان بهشهر در انقلاب، شهادت، اطاعت پذیری، حضور در مراسم مذهبی و نماز جمعه نقش بسیار مهمی داشتند اما آنگونه که شایسته بود حق مردم ادا نشد.

وی با اشاره به آمار بالای بیکاری  شهرستان بهشهر در مازندران ادامه داد: خبرنگاران باید تمام کارخانه‌های شهرستان را بررسی کنند و به بیان مشکلات کارفرمایان  و کارگران بپردازند.

امام جمعه شهرستان بهشهر به توطئه‌های استکبار در منطقه اشاره کرد و افزود: امریکا همواره به دنبال تسلط بر همه منابع فکری، اقتصادی و سیاسی امت اسلامی است و برای حذف رهبران شیعی تلاش می‌کند.

حجت السلام و المسلمین جباری با تأکید بر نقش خبرنگاران در دفاع از آرمان‌های انقلاب، نظام و رهبری خاطرنشان کرد: امریکا در رأس فتنه قرار دارد و لحظه به لحظه علیه ایران توطئه و سنگ‌اندازی می‌کند.

خبرنگاران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر