کد خبر: 396817 A

فرماندار شهرستان محمودآباد

فرماندار شهرستان محمودآباد با اشاره به اینکه میزان طلاق در محمودآباد نسبت به سال گذشته افزایش داشته ، گفت: افزایش میزان طلاق در محمودآباد نگران کننده است وباید تدابیر جدی در این حوزه گرفته شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شهرستان محمودآباد ، یحیی یوسف پور عصر سه شنبه در نشست بررسی ساز وکارهای کنترل کاهش وطلاق که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: میزان طلاق در سال94، 144 مورد بوده که نسبت به سال93، 8 دهم درصد افزایش یافته است.

وی ادامه داد: نرخ ازدواج در سال 94 نسبت به سال مشابه در شهرستان محمودآباد 3/1 درصد بود و با برنامه ریزی درست باید در سال 95 شاهد افزایش نرخ ازدواج و کاهش طلاق باشیم.

نماینده عالی دولت در شهرستان محمودآباد ، افزود: قرن حاضر ، قرن آسیب های اجتماعی است و طلاق یکی از مهم ترین آسیب هایی ست که باید کنترل شود.

یوسف پور گفت: با توجه به  آسیب شناسی صورت گرفته، بیشترین میزان طلاق در 5 سال اول زندگی مشترک صورت گرفته است.

فرماندار محمودآباد اضافه کرد: تنها راه کاهش وکنترل این معظل بزرگ آموزش زوجین پیش از ازدواج و خانواده های زوجین است و این مهم می تواند بر میزان نرخ طلاق تاثیر چشمگیری داشته باشد.

وی با بیان اینکه جلسات متعددی در شهرستان در راستای کاهش میزان طلاق برگزار شده ، خاطرنشان کرد: در سال جاری برنامه های متعددی از قبیل آموزش به زوجین ، مشاوره پیش ازدواج ، زندگی مشترک و... در این جهت برگزار خواهد شد.

 

آسیب های اجتماعی ازدواج دولت طلاق آسیب شناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر