کد خبر: 398149 A

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران :

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران گفت: شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران به‌عنوان متولی زیرساخت است و در حال حاضر بیشترین تصفیه‌خانه فاضلاب در شهرک‌های صنعتی کشور، در مازندران ساخته‌شده است.

به گزارش ایلنا از ساری ، به نقل از  روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران، سید مصطفی موسوی در جلسه با اعضای شرکت خدماتی شهرک صنعتی بندپی بابل اظهار داشت: فاکتور توسعه پایدار و توسعه صنعت، همگام با محیط‌زیست است و این دو فاکتور باید به‌خوبی رعایت شوند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران افزود: با توجه به جانمایی صورت گرفته، شهرکها و نواحی صنعتی استان تمام شهرک‌ها در اطراف روستاها قرار دارند و استان مازندران با توجه به شرایط جغرافیایی، دارای شرایط متفاوت و محیط‌زیست حساس است.

موسوی با اشاره به اینکه تولید و ایجاد اشتغال دو دغدغه تولیدکنندگان است بیان داشت: شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران به‌عنوان متولی زیرساخت است و در حال حاضر بیشترین تصفیه‌خانه فاضلاب در شهرک‌های صنعتی کشور، در مازندران ساخته‌شده است.

وی خاطرنشان کرد: تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک صنعتی بندپی بابل در سال 88 با حضور معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست کشور افتتاح شد و تاکنون در حال پالایش پسآب فاضلاب واحدهای تولیدی و صنعتی است.

موسوی تصریح کرد: برای طراحی مدول دوم تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک صنعتی بندپی بابل، نیاز به ارائه اطلاعات واحدهای تولیدی از لحاظ حجم پسآب مستقر در این شهرک جهت انجام مطالعات است.

وی تأکید کرد: واحدهای تولیدی نیاز به پیش‌تصفیه فاضلاب دارند و در صورت تخلف، به محیط‌زیست معرفی می‌شوند.

احمدی رئیس هیئت‌مدیره شرکت خدماتی شهرک صنعتی بندپی بابل نیز در این جلسه گفت: برخی از واحدهای تولیدی، پسآب را به‌صورت مستقیم به داخل رودخانه هدایت می‌کنند که شهرک و تصفیه‌خانه را با مشکلاتی روبرو کرده است.

وی بیان داشت: شرکت خدماتی ابزار قانونی برای برخورد با واحدهای متخلف را ندارد.

رئیس هیئت‌مدیره شرکت خدماتی شهرک صنعتی بندپی بابل افزود: رعایت نکردن مسائل مربوط به محیط‌زیست برخی از واحدهای تولیدی هیچ‌گونه توجیهی ندارد و اگر واحدهای تولیدی و صنعتی به‌درستی اصول زیست‌محیطی را رعایت می‌کردند تصفیه‌خانه دچار مشکل نمی‌شد.

وی خاطرنشان کرد: شهرک صنعتی بندپی بابل 160 هکتار وسعت دارد و تنها 52 هکتار ماهیانه شارژ پرداخت می‌کنند که عدم همکاری واحدهای تولیدی موجب می‌شود تا شرکت خدماتی نتواند در نگهداری امور شهرک و ارائه خدمات موردنیاز، موفق باشد.

در پایان این جلسه، با توجه به بروز مشکلات به وجود آمده، مقرر گردید نگهداری تصفیه‌خانه فاضلاب مجدداً به عهده شرکت شهرک‌های صنعتی استان قرار گیرد. 

 

استان مازندران ایجاد اشتغال روابط عمومی صنعت مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر