کد خبر: 400176 A

مدیر عامل مجمع خیرین سلامت مازندران:

مدیر عامل مجمع خیرین سلامت مازندران گفت: حضور خیرین در عرصه سلامت و نتایج مطلوب آن در جهت وضعیت سلامت اهمیت دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری ،دکتر فرزاد گوهر دهی در دیدار با آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران به اهمیت حضور خیرین در عرصه سلامت و نتایج مطلوب آن در جهت وضعیت سلامت  اشاره کرد و اظهار داشت:  خیرین سلامت نقش بسزایی در ارتقای سلامت جامعه دارند.
وی، افزود: مجمع خیرین سلامت در سال 1389 در قالب کمک های مردمی و مشارکت خیرین در مازندران راه اندازی شد که از بدو تاسیس تا پایان سال 94 بالغ بر 96 میلیارد تومان  با مشارکت های مردمی واجتماعی به این بخش کمک شده است.
مدیر عامل مجمع خیرین سلامت مازندران با بیان اینکه در سالجاری تاکنون 13 میلیارد تومان به این بخش کمک مردمی شده است، گفت: شهرداری ها نیز در کمک به این انجمن نقش بسزایی داشتند که شهرداری ساری نیز رقم قابل توجه ای با نیت کمک به احداث بیمارستان ماهفروجک ساری به این مجمع داشته است.
گوهردهی  ، عنوان کرد:  مشارکت مردم و خیرین  در حوزه سلامت بیشتر به اهدای زمین و ساخت مرکز درمان، خرید تجهیزات از قبیل آمبولانس، تجهیزات بیمارستانی ، آموزش و پژوهش بوده است .
وی با بیان اینکه نقش خیرین در توسعه سلامت جامعه بسیار موثر خواهد بود ، گفت: امروز با کمک ها و مساعدت های خیرین توانستیم بخش مهمی از مشکلات بهداشت و درمان را مرتفع کنیم.
گوهر دهی  به راه اندازی دو مرکز مهم درمانی در حوزه سلامت ، مرکز جامع سوختگی و ام اس در استان خبر داد و افزود: برای ساخت و تکمیل این دو پروژه مهم درمانی می طلبد تا مردم و خیرین مشارکت بیشتری در این حوزه داشته باشند زیرا  احداث این دو مرکز از ضروریات بخش درمان محسوب می شود.
وی با بیان اینکه  در تمامی شهرستان های استان شورای خیرین راه اندازی شده است از کمک 100 میلیون ریالی خیرین و مردم در نکوداشت خیرین شهرستان گلوگاه خبر داد.
مدیر عامل مجمع خیرین سلامت مازندران احداث بیمارستان ویژه کودکان سرطانی در محوطه بیمارستان بوعلی را از دیگر اقدامات این مجمع عنوان کرد .
گوهردهی در ادامه افزود: آیین نکوداشت خیرین استان در مهر ماه سالجاری با حضورخیرین در ساری برگزار خواهد شد.

وی در ادامه از نماینده ولی فقیه تقاضا کرد تا در خطبه های نماز جمعه به این بخش مهم یعنی مشارکت مردم و خیرین در کمک به بخش سلامت پرداخته شود  و همچنین ائمه جمعه شهرستانهای دیگر نیز به اهمیت این موضوع در خطبه های نماز جمعه اشاره کنند.

 

جامعه خطبه های نماز جمعه درمان سلامت تجهیزات بیمارستانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر