کد خبر: 400248 A

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران خبرداد:

مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران گفت :چهار ماهه سالجاری تعداد 17 نفر بر اثر حوادث کار در استان جان خود را از دست دادند(همگی مرد)،که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 43 درصد کاهش داشت.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی پزشکی قانونی مازندران ،دکتر علی عباسی تصریح کرد :بر اساس آمارهای مراکز پزشکی قانونی استان در چهار ماهه سالجاری به ترتیب شهرستان آمل  با  5 مورد ، بابل با 4 مورد و بابلسر و ساری هر کدام با 2 مورد بیشترین و شهرهای بهشهر،قائمشهر ،محمودآباد و نوشهر  هر کدام با یک مورد فوتی،‌ کمترین موارد مرگ ناشی از حوادث کار را داشتند.

 وی تصریح کرد: بر اساس این گزارش عمده دلایل مرگ افراد در حوادث کار مربوط به سقوط از بلندی با 10 مورد ، برق گرفتگی  با چهار مورد  و اصابت جسم سخت با 3 مورد در رتبه بعدی قرار دادند.

به تفکیک ماه

بر اساس تفکیک ماه خرداد با 6 ، فروردین  و اردیبهشت هر کدام با 4 مورد و تیر ماه با 3 مورد آمار فوتی در آن به ثبت رسید.

تفکیک سن متوفی

سنین 31 تا 50 سال با 12 مورد داری بیشترین فوتی  آمار را داشتند.

وضعیت تاهل و ملیت

عباسی با بیان اینکه از تعداد 17 مورد فوتی 15 نفر متاهل و ما بقی مجرد هستند گفت: تعداد 16 مورد از از فوت شدگان حوادث کار در چهار ماه سالجاری دارای ملیت ایرانی  هستند.

 مدیر کل پزشکی قانونی مازندران با اشاره به اینکه بیشترین حوادث ناشی از کار در بخش ساختمان میباشد گفت:ارزش نهادن به جان انسانها ، داشتن برنامه ایمنی در کار ، رعایت استاندارد ها و قوانین مربوطه ، آموزش و ایجاد نظام اطلاع رسانی و عبرت از حوادثی که اتفاق افتاده را از مهمترین راهکارها در راستای کاهش حوادث ناشی از کار دانست.لازم به ذکر است مطابق تعاریف سازمان پزشکی قانونی ، مصدومیت ناشی از حادثه کار به آثار ناشی از صدمات فیزیکی ، شیمیایی ، مکانیکی و روانی به دنبال کار گفته می شود و لزوما نیازی به وجود رابطه کارگر و کارفرما برای مصدوم نیست.

 

استان مازندران روابط عمومی فوت ساری سازمان پزشکی قانونی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر