کد خبر: 404666 A

نماینده ولی فقیه در مازندران:

نماینده ولی فقیه در مازندران خطاب به رئیس جمهور ، گفت: آقای رئیس جمهور آنچه را که در برجام گذشته را بصورت شفاف برای مردم بازگو کنید و کلیات برجام بایستی برای مردم به خوبی عنوان شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، آیت الله نورالله طبرسی در خطبه های امروز نماز جمعه ساری ضمن گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطر شهیدان رجایی و باهنر، اظهار داشت: مازندران با دارا بودن موهبات الهی از قبیل کوه ، جنگل  و دریا می توان بستر مناسب برای رشد اقتصادی باشد.
وی افزود: گردشگری و صنعت نیز از دیگر موهبات الهی است که  با ایجاد زیرساخت ها زمینه بهرمندی از این دو نعمت الهی را  در سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل به خوبی فراهم کنیم.
نماینده ولی فقیه در مازندران ، گفت: یکی از عوامل رشد اقتصادی مهیا بودن زمین آماده کشت برای کشاورزی است  که این ظرفیت در استان های شمالی به خوبی فراهم است بنابراین می توان از این زمین پاک در توسعه و رشد اقتصادی استفاده بهینه کرد.
وی با بیان اینکه ما امروز توسط کسانی تحریم شدیم که اهل دنیا بوده و افزون خواهی و زیاده خواهی های آنان پایان ندارد ، گفت:  امریکا شیطان بزرگی است بنابراین باید تلاش کنیم تا کشورمان به دور از اتکا به نفت به خود کفایی و استقلال اقتصادی برسد.
آیت الله طبرسی از اقتصاد به عنوان مسئله مهم و نخست کشور یاد کرد و افزود: هدایت تسهیلات بانکی ، حجم نقدینگی ، پرداخت به موقع بهای محصولات کشاورزی از جمله اولویت هایی است که باید به آن توجه شود کما اینکه هنوز پول خرید گندم در استان به کشاورزان پرداخت نشده است.
خطیب نماز جمعه ساری افزود: می طلبد تا بانک ها تسهیلات بانکی را در اختیار کشاورزان قرار دهند تا شرایط برای کشت محصولات و کشاورزی برای آنان به خوبی فراهم شود.
وی به حوادث تلخ شهریورماه از سوی رژیم طاغوت و منافقین اشاره کرد و گفت: شهادت دو تن از بزرگان نظام جمهوری اسلامی شهیدان باهنر و رجایی از مهم ترین رویداد این ماه تلقی می شود.
آیت الله طبرسی اشاره به نامگذاری هشتم شهریور ماه به نام هفته دولت ، این ایام را فرصت مغتنمی رای دولتمردان دانست تا خدمات خود را در قالب اقدام و عمل برای مردم بازگو کنند .
وی ، شجاعت ، صداقت ، سیاست، مردمی و شجاع بودن را از ویژگی های یک دولت اسلامی نام برد و و گفت: دولت باید با مقام ولایت موافق و پیرو اطاعت از فرمان رهبری بوده و آستین همت را برای خدمت به مردم بالا ببرد.
آیت الله طبرسی ، افزود: 37 سال دشمنان در تلاش هستند که بین ما فاصله انداخته و ما را بر زمین بیندازند اما بدلیل اتحاد ملت و دولت ، دشمن موفق به این کار نشده است.
وی ، عنوان کرد: امریکا به عنوان یک شیطان بزرگ در صدد این است که جهان را در سیطره خود درآورد اما هرگز نتوانسته جمهوری اسلامی را مغلوب خود کند و جمهوری اسلامی نیز آمریکا را همیشه دشمن خود می شناسد.
نماینده ولی فقیه در مازندران ، گفت:  برجام جوانمرگ شده برای کشور ما چه کرده است و از طرفی دولت با همه تبلیغات نتوانسته برجام در میان ملت خوب جانمایی کند.
وی خطاب به رئیس جمهور ، گفت: آقای رئیس جمهور آنچه را که در برجام گذشته را بصورت شفاف برای مردم بازگو کنید و کلیات برجام بایستی برای مردم به خوبی عنوان شود.
آیت الله طبرسی با بیان اینکه ما از دولت انتقاد داریم، افزود: انتقاد ما به معنای غرض ورزی و تخریب نیست زیرا که انتقاد همراه با  تخریب و انتقام در اسلام جایز نیست ، آجا که نقد است باید نقد سازنده باشد.
وی به خدمات دولت یازدهم در زمینه بهداشت و درمان ، خیران سلامت  و کاهش تورم اشاره کرد و گفت: اینظور نیست که دولت خدمات خوبی برای ملت نداشته است بلکه می طلبد تا برای رفاه حال مردم تلاش بیشتری کند.
خطیب نماز جمعه ساری ادامه داد: انتظار ما از دولت روحانی این است که هم اقتصاد و فرهنگ و معیشت مردم  مورد توجه بیشتری قرار گیرد.
آیت الله طبرسی ، گفت: حدود 60 درصد از کارخانه تعطیل شده و علاوه بر آن 8 میلیون بیکار در کشور وجود دارد و معیشت نیز دارد به این رکود سرایت می کند.
وی مسائل دینی و فرهنگی را از شاخصه های مهم در جامعه  عنوان و بر ضرورت حساسیت به آن تاکید کرد و افزود: در ماه های اخیر مسئله کنسرت سرو صداهای زیادی برپا کرده ، اگر اجرای کنسرت حواشی نداشته باشد خوب است و حرمت ها نیز در اجرای کنسرت بایستی حفظ شود کما اینکه مردم را می توان بصورت شرعی هم شاد کرد.
آیت الله طبرسی به پیروزی ورزشکاران و مدال آوران المپیک ریو اشاره  و ضمن تقدیر از آنان  و گفت: جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین المللی با وجود ناداوری به جایگاه خوبی دست پیدا کرده است.
وی ادامه داد: بنده از پشت تریبون خدمت بهداد سلیمی وزنه بردار و پهلوان مازندرانی عرض میکنم ما شانس مازندرانی ها ست شاید اگر از استان دیگری بود این اتفاق برای ورزشکارآنان نمی افتاد.
نماینده ولی فقیه به فتنه 88 اشاره کرد و افزود: باید در انتخابات ریاست جمهوری دقت بیشتری داشته باشیم.
آیت الله طبرسی عنوان کرد: با توجه به اینکه پروژه هایی خوبی در استان افتتاح شده است اما کمر بیکاری را نمی شکند.

 

جهان رئیس جمهور صنعت ولی فقیه ملت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر