کد خبر: 405781 A

در آخرین روز هفته دولت صورت گرفت؛

در آخرین روز هفته دولت 5 پروژه در شهرستان بهشهر افتتاح و کلنگ زنی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا ، در آخرین روز هفته دولت  با حضور محسن اعرابی معاون بهداشتی  و درمانی  دانشگاه علوم پزشکی مازندران ، حسین صیاد معاون عمرانی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران ، فرماندار بهشهر و دیگر مسئولین شهری ، پروژه های خانه بهداشت ، داروخانه  و طرح هادی در روستای حسین آباد، جایگاه عرضه فرآورده های نفتی در خلیل شهر افتتاح شد و کلنگ مرکز بهداشتی و درمانی شماره 3 خلیل شهر به زمین زده شد.
معاون بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در حاشیه افتتاح خانه بهداشت روستای حسین آباد اظهار کرد: مشارکت مردم در حوزه سلامت موضوع مهمی است که با ارتقای سطح آگاهی  ، مشارکت ها افزایش می یابد و این موضوع در ساخت مراکز بهداشتی و درمانی نیز متبلور می شود.
محسن اعرابی به ساخت دو خانه بهداشت مستقل در شرق و غرب روستای حسین آباد بهشهر اشاره کرد و افزود: با توجه به گستردگی روستای حسین آباد دو خانه بهداشت در نظر گرفته شد تا از این طریق بتوانیم به مردم خدمات بهتری در  حوزه سلامت ارائه دهیم.
وی ادامه داد: در گذشته بیماری ها با واکسن درمان می شد اما در حال حاضر با بیماری هایی مانند دیابت و فشارخون مواجه هستیم که در تمام طول عمر با بیمار همراه است و روستای حسین آباد جزو روستاهایی است که تعداد بیماران دیابتی بالایی دارد  به همین خاطر بایست برنامه های ورزشی عمومی مانند پیاده روی که کم هزینه ترین ورزش نیز هست ، بتوانیم  بیماری های دیابت ، فشارخون و چاقی را در استان کنترل کنیم.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهشهر در حاشیه کلنگ زنی مرکز بهداشتی و درمانی شماره 3 خلیل شهر در جمع خبرنگاران گفت:زمین این مرکز از سوی خیر خلیل شهری به نام حاج شعبان روزبه  علمدارمحله ای اهدا شد و  در فاصله  دو محله ی کلاک و رکاوند قرار دارد.
محمدتقی صالح طبری زیربنای این مرکز را 320 مترمربع در دو طبقه  اعلام کرد و گفت: زمین مرکز به ارزش حدود  600 میلیون تومان است و حدود 500 میلیون تومان اعتبار برای ساخت و تجهیز مرکز بهداشتی و درمانی شماره 3 خلیل شهر برآورد شد  همچنین  این مرکز تا هفته دولت سال آینده به بهره برداری می رسد.

 

پیاده روی درمان دولت شبکه بهداشت و درمان بهشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر