کد خبر: 405901 A

مدیرعامل شهرک‌های‌صنعتی مازندران خبر داد:

ایلنا: مدیرعامل شرکت‌شهرک‌های صنعتی مازندران گفت: 292 واحد تولیدی در سه سال گذشته در شهرک‌های صنعتی به بهره‌برداری رسیده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری، سید مصطفی موسوی در نشست خبری با اصحاب رسانه به افتتاح 12 پروژه عمرانی در هفته دولت در شهرک‌های صنعتی مازندران خبر داد و اظهار داشت: این پروژه‌ها در بخش زیر ساخت  شهرک‌های صنعتی هستند که نقش مهمی در فرآیند رونق تولید و توسعه اقتصادی منطقه دارند.
 
وی افزود: یکی از مهمترین برنامه  دولت‌یازدهم، خروج از رکود اقتصادی به واسطه سیاست‌های ابلاغی رهبری مبنی بر "اقتصاد مقاومتی" و شکل‌گیری آن در استان‌های کشور است و بر همین اساس 7 برنامه اقتصاد مقاومتی مربوط به وزارت صنعت، معدن و تجارت است.
 
مدیرعامل شرکت شهر‌ک‌های صنعتی مازندران گفت: رونق تولید یکی از برنامه‌های مهمی است با اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی دنبال می‌شود.
 
وی با بیان اینکه احیای 7500 واحد  صنعتی، تولیدی در قالب اعطای تسهیلات به میزان 470 میلیارد تومان در دستور کار قرار دارد، افزود: قریب به 50 میلیارد تومان تسهیلات به 47 واحد صنعتی در مازندران تخصیص یافت.
 
موسوی ادامه داد: ار بانک‌های عامل درخواست می‌شود تا با تساهل و تسامح بیشتری با واحدهای تولیدی برخورد کنند چراکه با توجه به شعار سال مبنی بر اقتصاد مقاومتی باید به توان داخلی و تمرکز بر بنگاه‌های کوچک و متوسط تاکید شود.
 
وی تمرکز به بنگاه‌های کوچک و متوسط را از جمله اهداف  شرکت شهرک‌های صنعتی عنوان کرد و گفت: بیش از 210 پروژه عمرانی و زیر ساختی با مبلغ 19.5 میلیارد تومان در سه سال گذشته در شهرک‌های صنعتی مازندران به بهره‌برداری رسید.
 
مدیرعامل شهرک‌های صنعتی مازندران از تصفیه‌خانه شهرک‌صنعتی جویبار به عنوان مهمترین پروژه در حال اجرا نام برد و افزود: این پروژه با 2 میلیارد و 100 میلیون تومان در هفته دولت به بهره‌برداری رسیده است.
 
موسوی به گازرسانی 5 شهرک صنعتی مازندران در هفته دولت اشاره کرد و کاهش قیمت تمام شده تولید واحدهای تولیدی را از مزیت‌های آن عنوان کرد و گفت: شهرک شورمست، بابلکنار، نکا، بهشهر و مرزن‌آباد از جمله شهرک‌هایی هستند که عملیات گازرسانی آنها به پایان رسیده است.
 
وی از تجهیز 10 شهرک صنعتی به خودروی اطفای حریق خبر داد و افزود: آتش نشانی شهرک های صنعتی مرزن آباد و بابکان دردست افتتاح است.
 
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران  با بیان اینکه در سه سال گذشته در دولت یازدهم 387 قرارداد با سرمایه‌گذار برای واگذاری زمین منعقد شده، گفت: 292 واحد تولیدی در سه‌سال گذشته در شهرک‌های صنعتی به بهره‌برداری رسیده است.
 
 وی ادامه داد: استقرار سرمایه‌گذاران جدید به بهرهبرداری طرح‌های نیمه تمام نشان رویش واحدهای جدید صنعتی در استان دارد که جای بسی خرسندی است.
 
موسوی با بیان اینکه نگاه ما نگاه عملیاتی و میدانی است، بیان کرد: ما همه یک حلقه از یک زنجیره هستیم، تلاش می‌کنیم  موجبات اشتغال صنعتی و تولید را فراهم کنیم.
 
وی از شناسایی 32 خوشه صنعتی در مازندران خبر داد و گفت: در غرب مازندران صنایع دستی و گردشگری مناسب تشخیص داده شد و مجوز آن نیز از سازمان گرفته شد بنابراین کار تولید خوشه صنایع دستی در شهرک صنعتی رامسر به عنوان شهرک صنعتی صنایع دستی  برای نخستین بار در کشور مجوز دریافت کرده است.
 
موسوی در ادامه به ایجاد تصفیه خانه در شهرک‌های مازندران اشاره کرد و افزود: در دولت یازدهم تاکنون چهار تصفیه‌خانه در شهرک‌های صنعتی، البرز تنکابن، سلمان‌شهر، چمستان و جویبار مازندران ساخته شد .
 
وی عنوان کرد: دو تصفیه‌خانه در بشل به ظرفیت 1500 متر مکعب در شبانه روز و تصیفه‌خانه تشبندان نیز احداث می‌شود و سه تصفیه خانه دیگر نیز کار مطالعاتی ان انجام شده است
 
موسوی به توسعه شهرک‌های صنعتی در استان اشاره و انجام آن را از اولویت‌ها عنوان کردو گفت: در توسعه شهرک‌صنعتی امام‌زاده عبدالله مصوبه کمسیون ماده 21 برای واگذاری 46.5 هکتار از اراضی شرکت دیزل دریافت شده و دادخواست خلع ید به دادستانی ارسال شد تا به شهرک‌صنعتی امام‌زاده عبدالله آمل الحاق شود.
 
وی ایجاد شهرک‌های صنفی را از اهم برنامه‌های این شرکت‌صنعتی عنوان کرد و افزود: شهرک‌های صنفی مزیت خوبی برای اقتصاد مازندران محسوب می‌شود و با متمرکزکردن اصناف در شهرک‌های که در خارج از شهر مستقر است می‌توان در دراز مدت صنوف آلاینده را از شهرها حارج کرد.
 
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران همچنین افزود: رسانه‌ها می‌توانند در معرفی محصولات واحدهای تولیدی به بازار نقش موثری داشته باشند.
اصحاب رسانه دولت رسانه سید مصطفی موسوی شهرک‌های‌صنعتی مازندران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر