کد خبر: 407200 A

فرماندار ساری:

فرماندار ساری گفت: 6 روستا در منطقه علمدارده، کلیجانرستاق و چهاردانگه با قطعی برق مواجه هستند و در تلاش هستیم تا پایان امروز، مشکل این روستاها را برطرف کنیم و طولانی شدن قطعی برق هم به دلیل خسارت هایی است که به شبکه برق 20 کیلو ولت منطقه وارد شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی فرمانداری ساری احمد حسین زادگان درباره خسارت های توفان اخیر اظهار داشت:‌در توفان صبح جمعه 21 روستا خسارت دیدند و عمده خسارت ها مربوط به خسارت های ساختمانی و از نوع سقف است.

وی با اشاره به اینکه در حال ارزیابی میزان خسارت های توفان هستیم، افزود:‌ بخش دیگری از خسارت ها هم مربوط به خدمات زیرساختی مثل آب و برق است و عمده روستاهای خسارت دیده این حوزه هم در بخش کلیجانرستاق قرار دارند.

فرماندار ساری با بیان اینکه توفان باعث خرابی شبکه های برق، شبکه توزیع و ترانس های برق شد، گفت:‌ با استفاده از ظرفیت ادارات برق شهرستان ساری و همچنین بخش خصوصی، این معایب برطرف شدند و فقط 6 روستا در منطقه علمدارده، کلیجانرستاق و چهاردانگه با قطعی برق مواجه هستند و در تلاش هستیم تا پایان امروز، مشکل این روستاها را برطرف کنیم و طولانی شدن قطعی برق هم به دلیل خسارت هایی است که به شبکه برق 20 کیلو ولت منطقه وارد شده است.

 این مسئول با اشاره به اینکه کمبود آب در روستاها به دلیل قطعی برق است، تصریح کرد:‌  ساختمان برخی واحدهای دامی و مرغداری ها هم خسارت دیدند و گزارشی از خسارت باغی نداریم.

حسین زادگان با بیان اینکه بخشی از سردهنه های سنتی زراعی آسیب دیده اند، ادامه داد: خسارت های ایجاد شده به دلیل وجود درختان کهنسال در مسیر تیرهای برق است.

وی خاطرنشان کرد: مشکل بخشی از مناطق توفان زده فقط قطعی برق و آب است و منطقه بحرانی نداریم.

فرماندار ساری گفت: خسارت های توفان پس از برآورد، اعلام می شود.

 

بخش خصوصی برق روابط عمومی ساری روستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر