کد خبر: 410255 A

ستاندار مازندران با تاکید بر ضرورت توجه به صادرات گل و گیاه استان ، گفت : تولید کنندگان این بخش باید علاوه بر کاهش هزینه ، کیفیت تولیدات خود را هم بالا ببرند .

به گزارش ایلنا از ساری ، ربیع فلاح در مراسم گشایش اولین نمایشگاه گل و گیاه محمودآباد افزود : با توجه به شرایط جغرافیایی و مکانی شهرستان محمودآباد که بسیار عالی است ، باید هدفمند کار کنیم و با توجه به مشکلات بخش تولیدی که داریم بایستی در این زمینه بیشتر تمرکز داشته باشیم .

وی ادامه داد : یکی از مشکلات ما هزینه بالای تولید محصولات است و در ضمن کیفیت محصولات هم قابل رقابت نیست که بتوان این محصولات را صادر کرد.

استاندار مازندران تاکید کرد : بایستی برای رقابت با کشورهای رقیب و در دست گرفتن بازارهای هدف ، کیفیت تولید محصولات را بالا ببریم.

وی قابلیت های مازندران را برای پرورش گل و گیاه بی رقیب دانست و افزود : استعدادها و قابلیت هایی که در مازندران از رامسر تا گلوگاه وجود دارد ، بی نظیر است و واحدهای کوچک تولیدی بایستی در سایه سیاست های حمایتی بزرگ شده و سرمایه گذاری کنند.

فلاح گفت : مسئولان کشوری هم باید سیاست های روشنی را اتخاذ کنند تا هر چه بیشتر از واردات کم شود بویژه این که با وجود ظرفیت های بی بدیل مازندران ، کشور نیازی به واردات گل و گیاه نداشته باشد .

استاندارمازندران افزود : این که بیشترین تولید گل و گیاه زینتی و آپارتمانی کشور در اختیار مازندران است کافی نیست و باید ببینیم چه نقشی در بازار صادرات و سبد مصرفی خانگی داریم >

وی ادامه داد : در این زمینه بایستی از ظرفیت های اتحادیه تعاونی و شرکت های تعاونی بهره مند شویم و دولت برای فعالان حوزه گل و گیاه و کشاورزان بایستی چتر حمایتی خود را فعال کند.

نماینده عالی دولت در مازندران گفت : باید در حوزه گل و گیاه برای افزایش کیفیت از نتایج آخرین تحقیقات علمی استفاده کرد و نباید فقط به برگزاری نمایشگاه بسنده کنیم .

وی افزود : اگر چه برپائی نمایشگاه برای معرفی تولیدات به مردم مهم است ، ولی مهم تر از آن نتایجی است که از این نمایشگاهها برای جذب مشتری و افزایش کیفیت گرفته می شود .

اولین نمایشگاه گل و گیاه محمودآباد با ارائه بیش از 300 نوع از انواع گل های زینتی و آپارتمانی و فضای سبز فعالیتش را آغاز کرد.

 

رقابت کاهش هزینه واردات ساری صادرات گل و گیاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر