کد خبر: 410259 A

توسط هیات دولت صورت گرفت؛

هیات دولت مبلغ 985 میلیارد ریال به عنوان کمک های بلاعوض و تسهیلات بانکی ارزان قیمت برای بازسازی بخش­های خسارت­ دیده ناشی از طوفان در استان مازندران اختصاص داد .

به گزارش ایلنا از ساری ،هیات وزیران در جلسه شامگاه یکشنبه خود به ریاست حجت ­الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری مقرر کرد 80 میلیارد ریال از این مبلغ جهت کمک بلاعوض برای بازسازی 6 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی پرداخت شود.

بر اساس این گزارش ، 30 میلیارد ریال از کمک بلاعوض هم برای تامین لوازم خانگی و معیشتی به طوفان زدگان پرداخت خواهد شد.

150 میلیارد ریال برای بازسازی تاسیسات زیربنایی و 50 میلیارد ریال برای تامین هزینه خدمات پشتیبانی و نظارت هم مبالغ دیگری است که به عنوان کمک بلاعوض دولت برای مناطق طوفان زده مازندران در نظر گرفته شده است .

هیات دولت همچنین 720 میلیارد ریال جهت پرداخت تسهیلات بانکی ارزان قیمت با سود روستایی 4 درصد و شهری 5 درصد به آسیب­دیدگان ناشی از طوفان اخیر اختصاص داده است.

این تسهیلات قرار است به 2 هزار و 500 واحد شهری خسارت­ دیده با دوره بازپرداخت سه سال دوران مشارکت مدنی و 12 سال دوران فروش اقساطی و 3 هزار و 500 واحد مسکونی روستایی اعطا شود.

هیات دولت در مجموع در این جلسه مبلغ 985 میلیارد ریال به عنوان کمک های بلاعوض و تسهیلات بانکی ارزان قیمت برای بازسازی بخش­های خسارت­ دیده ناشی از طوفان در استان مازندران اختصاص داد .

طوفانی که با سرعت 90 تا 110 کیلومتر بر ساعت بامداد جمعه 12 شهریور استان مازندران را در نوردید بر اساس اعلام جمعیت هلال احمر 13 شهرستان و بیش از 200 روستا را متاثر کرد.

بر اساس اعلام مدیریت بحران مازندران در آن طوفان بیش از 6 هزار واحد مسکونی خسارت دید و به بخش های مختلف زیربنایی ، مخابراتی و کشاورزی استان هم خسارت زد.

 

استان مازندران تسهیلات بانکی حسن روحانی دولت ساری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر