کد خبر: 411071 A

استاندار مازندران در جشنواره دختران روستایی ماهتو:

استاندار مازندران گفت: ایجاد صندوق خرد روستایی ، اشتغال زنان روستایی و ایجاد فضای کسب و کار برای زنان روستایی را از برنامه های مهم دولت است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بهشهر ، نمایشگاه یک روزه توانمندی های دختران روستایی " ماهتو" امروز در روستای آسیابسر برگزار شد.

استاندار مازندران در حاشیه این نمایشگاه به قدمت تاریخی و وجود آثار تاریخی و میراثی در روستای آسیابسر اشاره کرد و گفت: با توجه به استعدادها و قابلیت های مناطق روستایی باید با حمایت از توامندی های روستا  به عنوان محل تولید، تلاش و با توسعه امکانات بومی و محلی بتوانیم در سال اقتصاد مقاومتی – اقدام و عمل شاهد توسعه روستاهای استان باشیم.
ربیع فلاح اسفاده از قابلیت ها و استعدادهای محلی را یکی از سیاست های مهم مقام معظم رهبری اعلام کرد و افزود: در دو سال اخیر کمیته روستایی با هدف هدایت گردشگران به روستاها تشکیل شد و 25 درصد گردشگران استان از روستاها بازدید کردند.
وی با بیان اینکه 45 درصد جمعیت مازندران در روستاها هستند ، ادامه داد:  در گذشته زنان روستایی به نسبت شرایط فعلی جایگاه بالاتر و بهتری داشتند و در مزارع، صنایع دستی  و تبدیلی فعال و بخش مهمی از اقتصاد روستاها بر عهده ی آنان بود.
استاندار مازندران با اشاره  به ورود نوآوری های جدید و امکانات زیرساختی در روستاها گفت: در هفته دولت سال جاری 1600 روستای استان به زیرساخت اینترنتی مجهز شدند که باید از نوآوری های جدید در جهت تولید ، خدمات و رفاه مردم استفاده کرد.
ربیع فلاح  ایجاد صندوق خرد روستایی ، اشتغال زنان روستایی و ایجاد فضای کسب و کار برای زنان روستایی را  از برنامه های  مهم دولت  اعلام کرد و افزود: علی رغم امکانات زیرساختی و توانایی های بالقوه ، از آنها بهره برداری نشد.
وی توجه به چرخه اقتصادی روستایی را از سیاست های دولت تدبیر و امید برشمرد و ادامه داد: زنان روستایی بخش قابل توجهی از نیروهای استان هستند که همگام با مردان در تمام صحنه های اجتماعی، فرهنگی ، اقتصادی و سیاسی حضوری فعال دارند.
استاندار مازندران در این مراسم خاطر نشان کرد: 100 میلیون تومان برای توسعه  زیرساخت گردشگری روستای آسیابسر شهرستان بهشهر  در نظر گرفته شد .
گفتنی است در پایان این مراسم از 25 دختر نمونه روستایی مازندران تجلیل شد.

 

اشتغال زنان دولت زنان کسب و کار سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر