کد خبر: 414862 A

جانشین معاونت فرهنگ، تحقیقات و آموزش ستاد امربه معروف و نهی از منکر مازندران گفت: 31 کانون تخصصی امر به معروف و نهی از منکر در مازندران تاسیس می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری ، محمد فوقی در نشست خبری  تبیین و تشریح برنامه های هفته امربه معروف و نهی از منکر که در سالن جلسات اداره کل تعزیرات حکومتی استان برگزارشد، اظهار کرد: امربه معروف و نهی از منکر یک وظیفه عمومی و نظارت همگانی است و در یک کلام نباید در جامعه اسلامی ساکت و بی تفاوت باشیم.
وی افزود: عقل همه انسان ها امربه معروف و نهی از منکر را می پذیرد وامربه معروف و نهی از منکر امری فطری است.
جانشین معاونت فرهنگ، تحقیقات و آموزش ستاد امربه معروف و نهی از منکر استان مازندران با بیان اینکه مصادق این فریضتین الهی در قانون امربه معروف و نهی از منکر صریح آمده است، گفت: هرکسی در چارچوب مقررات و استانداردها گام بردارد فعالیت نماید، معروف  است و خلاف قانون کار کردن، منکر است.
وی با بیان اینکه هدف امام حسین(ع) امربه معروف و نهی از منکر است، افزود: بسیاری از مردم جامعه به عزاداری که مستحب است بیشتر از امربه معروف و نهی از منکر که واجب است توجه دارند.
فوقی با تاکید اینکه ستاد امربه معروف و نهی از منکر استان وظیفه نوشتاری و زبانی دارد و مبارزه با منکرات برعهده نیروی انتظامی است، گفت: دستگاه های فرهنگی استان وظیفه پیشگیری را عهده دار هستند
وی ادامه داد: معرفت زایی نسبت به حماسه عاشورا و قیام امام حسین(ع) و بدعت زدایی و حذف خرافات و موهمات از عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) در دستور معاونت فرهنگ، تحقیقات و آموزش ستاد امربه معروف و نهی از منکر استان قرار دارد.
فوقی با اشاره به اینکه تلاش شده قمه زنی که نوعی عمل خرافی در ماه عزای حسینی است از جامعه اسلامی رنگ بازد، گفت: همچنین علم گردانی های غیر متعارف و نصب تمثال های منتسب به ائمه معصومین(ع) از هیئت های عزاداری حذف شدند
وی با بیان اینکه به کلیه چاپخانه های استان تاکید شده که تمثال های منتسب به ائمه معصومین(ع) را چاپ نکنند، عنوان کرد: برپایی خیمه های عزاداری خارج از محدوده مسجد زیبنده نیست و نباید عزاداری از مساجد خارج شود
فوقی از تاسیس 31کانون فرهنگی هنری تخصصی با موضوع امربه معروف و نهی از منکر در سطح مساجد استان از گلوگاه تا رامسر خبر داد و افزود: تلاش شده با همکاری یکهزار و 51امام جماعت کانون های فرهنگی هنری مساجد استان به مسائلی نظیر عفاف و حجاب، راهکارهای پیشگیری از طلاق، سبک زندگی دینی، اقتصاد مقاومتی، ازدواج آسان، پیشگیری از اعتیاد و... در هفته امربه معروف و نهی از منکر و در سایر فصول سال پرداخته شود.
وی به آمار بالای اعتیاد در شهرستان قائمشهر، آسیب های ناشی از استفاده بی رویه از شبکه های مجازی در نوشهر و چالوس، سن پائین ازدواج در جویبار و...اشاره کرد و ادامه داد: روحانیون و ائمه جماعات مساجد در شهرستان ها باتوجه به آسیب ها و مشکلات آن شهر و روستا در جهت رفع معضلات اجتماعی فعالیت می کنند.

 

ازدواج امر به معروف و نهی از منکر عزاداری مسجد نهی از منکر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر