کد خبر: 422096 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران اعلام نمود؛

در حال حاضر مهم‌ترین چالش طرح تحول سلامت عدم دریافت منابع مالی از سوی ارگان‌های و نهادهای است که بدهی به دانشگاه‌های علوم پزشکی دارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری،قاسم جان‌بابایی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران استان مازندران با بیان اینکه طرح تحول سلامت نیاز به تامین منابع دارد گفت:در حال حاضر مهم‌ترین چالش طرح تحول سلامت عدم دریافت منابع مالی از سوی ارگان‌های و نهادهای است که بدهی به دانشگاه‌های علوم پزشکی دارند.

وی با انتقاد از بیمه‎ها بابت بدهی‌های که به دانشگاه‌های علوم پزشکی در استان دارند عقب افتادند اظهار کرد: وزرات کار، تعاون و رفاه اجتماعی به تعهدات خویش در این زمینه عمل نکرد و باعث شد که در پرداختی به پرسنل مراکز درمانی دچار مشکل شویم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اعلام اینکه بخشی از بدهی دولت از محل یارانه‌ها توسط دولت قبل به دانشگاه‎های علوم پزشکی پرداخت نشد، افزود: در حال حاضر مهم‌ترین چالش طرح تحول سلامت عدم دریافت منابع مالی از سوی ارگان‌های و نهادهای است که بدهی به دانشگاه‌های علوم پزشکی دارند.

جان‌بابایی تصریح کرد: طرح تحول سلامت از سال 93 در کشور و استان کلید خورده تا بتواند آرامشی را در مردم در فضای بیمارستانی ایجاد کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران افزود:ادامه طرح تحول سلامت نیاز به تامین منابع دارد، منابع  طرح تحول سلامت باید از محل کارکردهای مراکز درمانی و یارانه‎ها پرداخت شود.

وی شمار بیمارستان‌های تحت پوشش را ۲۳ مرکز درمانی اعلام کرد و گفت: طرح هتلینگ در 23 مراکز درمانی استان انجام شد، از طرفی در هزینه بیماران نیز اقدامات بسیار مناسبی انجام شد که میزان پرداختی مردم به مراکز درمانی تنها سه درصد هزینه است.

جان بابایی با بیان اینکه 2000 تخت در بیمارستان‌های مازندران نیاز داریم، افزود: مازندران هنوز از داشتن بیمارستان اطفال مستقل محروم است.

وی با بیان اینکه در حوزه بهداشت کارهای اساسی انجام شده است و گفت: شمار خانه‌های بهداشت احداث شده به ۲۲۴ خانه خواهد رسید که از این تعداد ۱۵۰ واحد بهره برداری شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران راه اندازی ۱۸ بلوک زایمانی را از دیگر اقدامات انجام شده در راستای طرح تحول سلامت اعلام کرد و گفت: طرح‌هایی که در قالب طرح تحول سلامت ارائه می‌شود حق طبیعی مردم بوده که باید از سال‌ها قبل در دستور کار قرار می‌گرفت.

جان بابایی با اشاره به اینکه ساخت خانه‌های بهداشت روستایی در مازندران به سرعت تکمیل شده است، افزود: خدمات دندانپزشکی رایگان برای افراد زیر 14 سال در مازندران اجرایی شده است.

وی با اعلام اینکه در تامین داروهای شیمی درمانی در طی 6 ماه 8 میلیارد تومان به دلیل اجرای طرح تحول سلامت ذخیره کردیم، گفت: در سایر نیازمندی‌های مراکز درمانی با کاهش هزینه مواجه شدیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه های علوم پزشکی سلامت مراکز درمانی منابع مالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر