کد خبر: 428635 A

استاندار مازندران:

استاندار مازندران به فعالیت های استان در طول سه سال دولت یازدهم ، اشاره کرد و گفت: علرغم تمامی نامهربانی ها و برخی کج فهمی ها ،با برقراری تعامل و همکاری خوب ، اکنون نتیجه تلاش های سه ساله منجر به قرار گرفتن استان در مسیر توسعه شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری، ربیع فلاح جلودار در آیین تجلیل از کتابداران و کتابخوانان مازندران که در سالن همایش هلاح احمر ساری برگزار شد، اظهار داشت: کتاب  بزرگترین و ماندگارترین معجزه پیامبر است که برای سعادت بشریت آورده شد.

وی افزود: با توجه به پیشرفت فناوری و اطلاعات و همچنین توسعه شبکه های مجازی اینطور نباشد که از کتاب و کتابخوانی غفلت کرده و آن را به فراموشی بسپاریم.
 
استاندار مازندران با بیان اینکه تهاجم فرهنگی یکی از مباحث مهمی است که در جامعه مطرح می شود، گفت: مطالعه مفید و کسب علم و آگاهی می تواند ابزار مهمی برای مقابله با این دسیسه دشمن باشد.
 
فلاح از نیروهای انسانی مازندران به عنوان ذخائر و سرمایه های اجتماعی در کنار منابع خدادای یاد کرد و افزود: نیروهای انسانی می توانند با تلاش و همتی که دارند کارآفرین بوده و در ارتقای اقتصاد جامعه اثر گذارباشند.
 
وی ادامه داد: مازندران با دارا بودن مواهب الهی و نیروی انسانی نخبه، چنانچه شاخصه های اقتصادی استان  را در مقابل دیگر استان ها بگذاریم متاسفانه از شرایط خوبی برخوردار نیستیم.
 
فلاح افزود: در گذشته استان ما درگیر چالش هایی بود که برازنده استان ما نبوده است و این امر سبب شد تا بجای اینکه همراه و همگام با دیگر استان ها از استعداد ها و ظرفیت های خوب استان بهره گیری کنیم ، غافل ماندیم و این امر موجب شد تا از توسعه عقب بمانیم.
 
وی به فعالیت های استان در طول سه سال  دولت یازدهم ، اشاره کرد و گفت: علرغم تمامی نامهربانی ها و برخی کج فهمی ها ،با برقراری تعامل و همکاری خوب ، اکنون نتیجه تلاش های سه ساله منجر به قرار گرفتن استان در مسیر توسعه شده است.
 
استاندار مازندران ادامه داد: با توجه به نگاه تعاملی و وفاق و همدلی  که سال اخیر در استان وجود دارد نرخ بیکاری در استان کاهش و مشارکت اقتصادی افزایش یافت.
 
فلاح با بیان اینکه مازندران از نظر رتبه بیکاری از بیست و سوم در تابستان سال گذشته امسال به جایگاه دهم در کشور رسیده است  ادامه داد:رتبه مشارکت اقتصادی مازندران در کشور جایگاه اول تا پنجم است که از این نظر نیز استان در وضعیت خوبی قرار دارد.
 
وی با اعلام اینکه فارغ التحصیلان زن مازندران 4 درصد از میزان کشوری بیشتر است ، گفت: این یعنی اینکه میزان مطالبات بانوان بیشتر شده است و ضرورت دارد تا فضای کسب و کاردر این زمینه بیشتر تعریف شود.
 
فلاح به پروژه های نیمه تمام کتبخانه ها در استان اشاره کرد و افزود: می طلبد تا با تلاش هر چه بیشتر در کوهتاترین زمان ممکن این پروژه ها به سرانجام برسد.
 
وی  با اشاره به فعالیت خوب و اثرگذارخیرین ، فراهم کردن زمینه مشارکت آنان را در توسعه کتابخانه ها را امری ضروری دانست.
 
استاندار مازندران افزود: شهرداران استان در پرداخت نیم درصدی به کتابخانه ها را که قانون بر آنان تکلیف کرده است به خوبی عمل کنند.

 

دولت سالن همایش سرمایه قانون استان ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر