کد خبر: 429978 A

رئیس اتاق بازرگانی مازندران خبر داد:

رئیس اتاق بازرگانی مازندران گفت : بیش از چهار هزار و 500 واحد تولیدی و صنعتی دارای مشکل برای دریافت تسیهلاتحمایت رونق تولید ثبت نام کرده‌اند اما تاکنون به بیش از 685 واحد تسهیلات پرداخت شده است .

به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری ، عبدالله مهاجر در همایش تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان  که در محل سالن جلسات سرپرستی بانک صادرات مازندران، برگزار شد ، اظهار داشت :مازندران رتبه اول تسهیلات حمایت رونق تولید را به خود اختصاص داده است.

وی افزود:  بیش از چهار هزار و 500 واحد تولیدی و صنعتی دارای مشکل برای دریافت تسیهلات ثبت نام کرده‌اند اما تاکنون به بیش از 685 واحد تسهیلات پرداخت شده است و حدود 10 تا 15 درصد موفق به دریافت آن شده‌اند.
رئیس اتاق بازرگانی مازندران ، گفت:  مازندران با توجه به قطب کشاورزی و گردشگری بودن و وجود صنایع کوچک و متوسط نیازمند توجه بیشتری  دردو حوزه است.
وی ،افزود: میزان تولید بخش کشاورزی استان7.5  میلیون تن است وگفتنی است حوزه کشاورزی استان توانمندی‌های زیادی و رتبه اول را در محصولات مختلف در کشور دارد.
مهاجر به ظرفیت های مازندران در حوزه طیور و آبزیان اشاره کرد و گفت: 12 درصد مرغ کشور را مازندران تولید می‌ کند و در بخش آبزیان نیز رتبه بسیار بالایی داریم.
وی ادامه داد: در حوزه معدن جایگاه اول و دوم را داریم و در صنایع کوچک و متوسط نیز با داشتن سه هزار و 700واحد صنعتی در شهرک‌های صنعتی رتبه خوبی داریم.
مهاجر به قابلیت‌های مازندران در حوزه کشاورزی اشاره و گفت: مرکبات مزیت جدی استان در حوزه کشاورزی است  اما این بخش هم از مشکلات زیادی برخوردار است.
وی با بیان اینکه حوزه کشاورزی و مرکبات  از دغدغه های مهم استان است، افزود: مشکلات جدی در این حوزه داریم و با توجه به اینکه مسائل و مشکلات را  همراه با راهکاردر اختیار دولت قرار دادیم  اما برای رفع این مشکل اقدام اساسی انجام نگرفت.
رئیس اتاق بازرگانی مازندران عنوان کرد: باید برای رفع دغدغه بخش کشاورزی و صادرات مرکبات استان برنامه ریزی اساسی شود و علاوه بر این صنایع کوچک استان حال و روز خوبی ندارد که در این بخش نیز نیازمند حمایت هستیم.

 

بخش کشاورزی دولت صنایع کوچک مشکلات برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر