کد خبر: 434149 A

استاندار مازندران تاکید کرد؛

استاندار مازندران گفت: تشکیل کمیته فضای مجازی برای مدیریت این فضا در استان در دستور کارشورای فرهنگ عمومی قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری ، ربیع فلاح جلودار در جلسه شورای فرهنگ عمومی با دستور کار بررسی وضعیت فضای مجازی در استان مازندران که در دفترآیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران تشکیل شد به اهمیت فضای مجازی اشاره کرد واظهار داشت: تشکیل کمیته فضای مجازی برای مدیریت این فضا در استان در دستور کارشورای فرهنگ عمومی قرار گیرد وماموریت هایی در این شورا برای پیشگیری و کاهش اینترنتی تعریف شود.

وی افزود: با توجه به گستره این فضا لازم است تا این حلقه مفقوده به خوبی مدیریت شود و ضرورت دارد تا شخصیت های فرهنگی پای کار امده و بر فضای مجازی در جهت کاهش جرائم اینترنتی نظارت داشته باشند.
استاندار مازندران به مباحث مطرح شده در حوزه سایت ها وپایگاه های خبری اشاره کرد و گفت: اعطای مجوز برای ایجاد سایت ها و پایگاه های خبری از جمله موارد مهمی است که باید مورد بررسی شود واینکه شکایات در این حوزه را چه مرجعی پیگیری کند هم باید مورد توجه قرار گیرد.
وی با بیان اینکه موضوعات حوزه اینترنت و جرائم آن دراستان بصورت جدی پیگیری نمی شود، عنوان کرد: مسئولین شورای فرهنگ عمومی استان باید جوابگوی مطالبات مردم در مواجه با فضای مجازی باشند.
فلاح ضمن قدردانی از تلاش های پلیس فتا و مخابرات در رابطه با فضای مجازی و نحوه بکارگیری کاربران، گفت: مخابرات زیرساخت های استفاده از فضای مجازی را ایجاد می کند اما کاربران را در این حوزه رها می کنند که می طلبد قوانینی وضع شود تا این تکنولوژی به درستی استفاده شود
وی خواستار تبیین اقدامات شورای عالی فضای مجازی در خصوص کاهش جرائم اینترنتی  در سطح استان شد.

فلاح به فعالیت بیش از چهارهزار هیئت مذهبی در استان اشاره کرد و گفت: امسال300هیئت از استان در مراسم عزاداری 28صفر و شهادت امام رضا(ع) در مشهدمقدس حاضرشدند.

 

فتا فضای مجازی مخابرات نماینده ولی فقیه تشکیل کمیته
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر