کد خبر: 434153 A

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران خبرداد:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: 300 سایت خبری در استان فعالیت می کنند که بخش زیادی از این سایت ها مجوز نداشته و نظارتی هم بر آنها نیست.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری ،احد جاودانی در جلسه شورای فرهنگ عمومی با دستور کار بررسی وضعیت فضای مجازی در استان مازندران که در دفتر نماینده ولی فقیه در مازندران تشکیل شد ٬اظهارداشت: ارشاد ضوابط مشخصی در ارتباط با مدیریت فضای مجازی در اختیار ندارد.

وی افزود: این نهاد رسانه‌های و پایگاه‌های خبری که در حوزه کاری خودش را رصد کرده و در عین حال برخی از پایگاه‌های خبری در استان مشغول کار هستند که مجوز رسمی ندارند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان اینکه مازندران دومین استان از لحاظ دارا بودن میزان پایگاه خبری ثبت شده در کشور است ٬ گفت: در حال حاضر 87 پایگاه خبری داری مجوز در استان فعالیت می کنند و پرونده 60 پایگاه خبری در هیأت نظارت بازاست.
جاودانی افزود: پرونده ۶۰ پایگاه خبری بدون مجوز در هیات نظارت بر مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال بررسی جهت اخذ مجوز است.
جاودانی ٬ ادامه داد:  300 سایت خبری در استان فعالیت می کنند که بخش زیادی از این سایت ها مجوز نداشته و نظارتی هم بر آنها نیست.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران ٬افزود: برخی از سایت‌ها غیر قابل شناسایی هستند اما سایت‌های غیر مجازی که قابل شناسایی هستند را می‎توانیم به دستگاه قضایی معرفی کنیم.
جاودانی گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ضوابط مشخصی در ارتباط با مدیریت  فضای مجازی در اختیار ندارد.

 

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران رسانه فرهنگ و ارشاد اسلامی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر