کد خبر: 449456 A

مدیر امور آب و فاضلاب شهری محمودآباد خبرداد:

مدیر امور آب و فاضلاب شهری محمودآباد از تجهیز 4 حلقه چاه شهری محمودآباد با اعتباری بالغ بر 170 میلیون تومان برای تامین آب شرب در مواقع بحرانی خبرداد.

عبدالهاشم رضاپور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایلنا در شهرستان محمودآباد ، گفت : پمپ چاه های شهری متصل به شبکه سراسری برق است و در زمان بحران و  قطعی برق مخصوصا طولانی مدت دچار مشکل شده و چاه ها از مدار خارج و ما برای تامین آب شرب شهروندان دچار مشکل می شویم.

وی افزود : سیاست وزارت نیرو تامین نیازهای اولیه شهروندان در مواقع بحرانی وضروری است .

رضاپور با اشاره به اینکه در سطح شهرستان ما دارای 6 حلقه چاه هستم ، اظهار داشت : از این تعداد 4 حلقه چاه و ایستگاه پمپاژ اصلی شهر  بر روی آن ها دیزل ژنراتور نصب شده تا در زمان قطع برق آب مصرفی مشترکین را تامین کند.

وی افزود: چاه افتتاح شده نزدیک به 45 لیتر در ثانیه آب وارد شبکه کرده که این میزان آب 1800 مشترک را در زمان بحران تامین می کند.

مدیر امور آب و فاضلاب محمودآباد گفت : کل هزینه نصب دیزل از خرید تا راه اندازی به روی چاه ها 170 میلیون تومان است.

رضاپور از مهمترین تجهیزات برای نصب دیزل را تابلو چنج روور عنوان کرد و گفت : اصل کار این تابلو زمانی است که برق سراسری قطع شده و این دیزل به طور اتومات وصل شده و دیزل راه می افتد. هزینه نصب این تابلو بین 7 تا 8 میلیون تومان است.

مدیر آب و فاضلاب شهری محمودآباد با اشاره به شبکه های فرسوده برق در سطح شهر به عنوان مهمترین مشکل، اظهار کرد: ما تحت تاثیر شبکه های فرسوده برق هستیم که در زمان طوفان به شاخه های درخت گیر کرده یا با افتادگی تیر های برق این قطعی به وجود آمده و باعث بروز مشکل می شود.

وی در ادامه افزود: در سطح شهرستان ما 15 هزار مشترک آب داریم که شامل بیش از 20 هزار خانوار می شود.

رضاپور با تاکید بر اینکه  مشارکت مردم  در مصرف آب  بسیار تاثیر گذار است ، گفت : اگر مردم در این وادی به ما کمک نکنند ما  بدون شک دچار مشکل می شویم چون ظرفیت ما در بخش تامین آب محدود است .

وی با اشاره به کل ظرفیت تامین آب چاه ها در سطح شهر که 190 لیتر در ثانیه است ،  گفت : ظرفیت های دیزل های موجود بر روی چاه های نصب شده 127 لیتر در ثانیه است تا در مواقع لزوم آب را برای مشترکین پمپاژ کند.

مدیر امور آب و فاضلاب شهری محمودآباد تصریح کرد :  در حال حاضر  7000 هزار متر مکعب ظرفیت مخزن زمینی ، 300 هزارمتر مکعب مخزن هوایی و ظرفیت ایستگاه پمپاژ 200 لیتر در ثانیه است.

وی ادامه داد: با فرهنگ سازی درست و  بهینه مصرف کردن آب هم مخازن ما در بحث تامین آب دچار مشکل نمی شوند و هم مردم بابت آب مصرفی هزینه زیادی نخواهند داد.

 

آب و فاضلاب برق فرهنگ سازی وزارت نیرو قطع برق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر