کد خبر: 449463 A

سرپرست اداره ورزش و جوانان محمودآباد خبرداد:

سرپرست اداره ورزش و جوانان محمودآباد از درآمد زا شدن هیات های ورزشی خبرداد وگفت: دغدغه اصلی ورزش و جوانان حمایت از ورزشکاران و قهرمانان است

 به گزارش ایلنا از شهرستان محمودآباد ، مسعود یوسفی ظهر روز چهارشنبه در نشست بررسی مشکلات فرهنگی،ورزشی،اجتماعی و اشتغال جوانان که با حضور رئیس اداره تعاون ، کار ورفاه اجتماعی و مسئولین کاریابی شهرستان در محل اداره ورزش و جوانان برگزار شد ، به نقش ورزش در اقتصاد اشاره داشت و افزود:ورزش خودش یکی از ابزارهای اقتصادی است که می تواند درآمد زا باشد.

سرپرست اداره ورزش و جوانان محمودآباد افزود:یکی از برنامه های اصلی بنده که توجه و نگاه جدی در این زمینه داشتم و دارم ؛فعال کردن اقصاد ورزش است.

متولی ورزش شهرستان تصریح کرد:به زودی تفاهم نامه ای در بحث درآمد زایی هیأت های ورزشی،اشتغال جوانان و ورزشکاران،تشکیل تعاونی های ورزشی و استفاده تسهیلات این تعاونی  بین ادارات ورزش و جوانان و کار، تعاون و رفاه اجتماعی منعقد می شود.

یوسفی افزود:بحث درآمد زایی هیأت های ورزشی و اشتغال جوانان و روشهای کاریابی دغدغه اصلی ماست و آموزش و برنامه های لازم در این خصوص با حضور مسئولین تعاون و کاریابی به هیأت ها داده می شود تا با ارائه طرح از تسهیلات استفاده نمایند.

وی با اشاره به مشکلات هیات های ورزشی، خاطرنشان کرد: بدون شک اعتبارات دولتی به تنهایی نمی تواند تمام نیاز ورزش کشور را تامین کند از این رو باید هیات های ورزشی به سمت درآمدزایی بروند.

سرپرست اداره ورزش و جوانان اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی در ورزش، بازاریابی در فعالیت ‌های ورزشی، خصوصی‌سازی در ورزش، بنگاه‌های اقتصادی و فعالیت‌های ورزشی، کارآفرینی در ورزش، گردشگری ورزشی، حامیان مالی و فعالیت‌های ورزشی و رسانه‌ها و اقتصاد ورزش از جمله محورهای اصلی  دغدغه ما در این بخش می باشد.

 در ادامه این نشست رئیس اداره تعاون ، کار ورفاه اجتماعی اظهار کرد:توسعه ورزش همگانی و همچنین تربیت قهرمانان ورزشی از جمله اهداف ما برای همکاری با اداره ورزش  و جوانان است.

وی اضافه کرد:‌ایجاد کسب و کار و رونق اقتصاد ورزش از جمله دیگر برنامه های ما درطرح همکاری با این اداره است .

رمضانی گفت:پیش از این در این زمینه آگاهی کامل از نحوه برخورداری از این تسهیلات و امکانات برای افراد واجد شرایط وجود نداشت اما با ارتباط و تعامل با  اداره ورزش و جوانان به صورت هماهنگ و گسترده ادامه خواهد یافت.

 رئیس اداره تعاون ، کار ورفاه اجتماعی خاطر نشان کرد: در کلیات بخش اشتغال در چند حوزه می توان با ورزش و جوانان تعامل داشت: تشکیل تعاونی هیأت های ورزشی و استفاده از سرمایه های متفرقه در بین مردم،استفاده از اعتبارات بخش تعاون برای بانوان،فارغ التحصیلان و ایثارگران که در بخش جوانان می تواند اثر گذار باشد.

وی ادامه داد:گروهی دیگر متقاضی افرادی هستند که ظرفیت کار گروهی ندارندو به صورت انفرادی می توانند اثر گذار باشند، استفاده از ظرفیت تسهیلات بسیج و به گارگیری افراد مستعد و گروه دیگر افراد متقاضی که در قالب  مشاغل خانگی،خود اشتغالی و صندوق کار آفرینی امید می توانند از تسهیلات این بخش استفاده نمایند

 

اداره ورزش و جوانان درآمد رسانه ورزش و جوانان هیات های ورزشی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر