کد خبر: 450590 A

مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران اعلام کرد؛

مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندان گفت:درنه ماهه سال جاری تعداد ۵۰ نفر بر اثر مسمومیت با قرص برنج در استان جان خود را از دست دادند.

علی عباسی گفت : درنه  ماهه  سال جاری  تعداد ۵۰ نفر بر اثر مسمومیت با قرص برنج در استان جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار فوتی ها۳۹ نفر بود ۲۸درصد افزایش داشت.

مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران افزود : در نیمه  سال جاری از کل فوتی های مسمومیت با  قرص برنج در استان۲۷ نفر زن و ۲۳ نفر مرد بودند.

در این مدت شهرستان های ساری با ۱۴، بابل با ۱۳  فوتی به ترتیب بیشترین آمار تلفات قرص برنج را به خود اختصاص داده اند. این در حالی است که آمار مسمومیت با قرص برنج در شهرستان های نور ّ، رامسر ، فریدونکنار ،سوادکوه ،بابلسر هر کدام یک فوتی گزارش شده است.

خرداد بیشترین فوتی

بر اساس این گزارش خرداد با ۹ ،فروردین ، اردیبهشت و تیر هر کدام با ۶ مورد بیشترین فوتی و مرداد با ۳ مورد کمترین فوتی در آن گزارش شده است.

متاهلین بیشترین فوتی

مدیر کل پزشکی قانونی استان با اشاره به اینکه از این تعداد ۲۹ نفر متاهل و ما بقی مجرد هستند افزود: سنین ۲۱ تا ۳۰ سال با ۱۷ مورد و سنین ۳۱ تا ۴۰ سال با ۱۰ مورد بیشترین و سنین ۶۱ سال به بالا و کمتر از ۱۶ سال هر کدام با یک  فوتی ناشی از مسمومیت با قرص برنج گزارش شده است.

ضرورت اعمال تدابیر سختگیرانه برای جلوگیری از توزیع قرص برنج

هر چند طی سال های گذشته و طبق آمارهای موجود شاهد کاهش تلفات قرص برنج در استان بودیم به نحوی که در سال گذشته این آمار با کاهش ۳۶ درصد مواجه بود، اما متأسفانه در سال جاری آمار مسمومیت با قرص برنج مجدد روند افزایشی را در پیش گرفته و شاید همین امر اعمال تدابیر ویژه و سختگیرانه تر برای جلوگیری از ورود غیرقانونی قرص برنج به کشور و ممنوعیت فروش آن را دو چندان می کند.

 

استان مازندران خودکشی فوت بابلسر قرص برنج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر