کد خبر: 456873 A

مدیرکل فرهنگ و ارشاد مازندران :

مدیر کل فرهنگ و ارشاد مازندران گفت: ضرورت دارد در برپایی نمایشگاههای کتاب از تمرکز زدایی پرهیز شود و نمایشگاههای کتاب در شهرستان ها برای دسترسی بهتر مردم نیز برگزار شود.

به گزارش ایلنا، احد جاودانی در حاشیه برگزاری سیزدهمین نمایشگاه کتاب مازندران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: استقبال ناشران خارجی در این نمایشگاه افزایش داشته است.

وی افزود: تصمیم برای برگزاری نمایشگاه کتاب سال آینده مربوط به ارزیابی است که امسال انجام می‎شود.

مدیرکل ارشاد مازندران گفت: با توجه به ارزیابی های وزارت خانه ، به دلیل اینکه از نمایشگاههای کتاب در مازندران به خوبی استقبال شد ، مقرر شد این نمایشگاه در مازندران مانند سه استان دیگر کشور به صورت بین‌المللی برگزار شود.

وی به افزایش تعداد ناشران داخلی و ملی در این نمایشگاه افزایش اشاره کرد و گفت: همین موضوع نشان می‌دهد که دغدغه جدی برای حضور مناسب در این نمایشگاه وجود دارد.

جاودانی افزود: به دلیل اینکه اینکه مرکز نمایشگاه ثابتی نداریم، مردم برای پیدا کردن محل نمایشگاه با مشکل مواجه هستند، به همین جهت به نظر می ‎رسد که در روزهای اول با استقبال مناسب همراه نبودیم.

وی به همراهی مناسب رسانه‌ها با برگزار کنندگان نمایشگاه اشاره کرد و گفت: تبلیغات رسانه در افزایش میزان بازدید کنندگان تاثیر بسزایی دارد.

جاودانی ادامه داد: پیش بینی می شود که در روزهای آینده شاهد استقبال بیشتر مردم از نمایشگاه باشیم، و برای اینکه مردم بتوانند بیشتر از این فضا بهره گیری کنند ، تصمیم گرفتیم تا یک ساعت زمان بازدید این نمایشگاه را برای عموم افزایش دهیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد مازندران ، تمرکز زدایی و عدالت فرهنگی را از جمله برنامه های اداره کل فرهنگ و ارشاد عنوان کرد و افزود: برپایی چندین برنامه فرهنگی و هنری درمازندران در حال اقدام است.

جاودانی به برگزاری جشنواره فیلم فجر در مازندران اشاره کرد و تصریح کرد: این جشنواره همزمان با تهران در جهت عدالت فرهنگی در مازندران در حال برگزاری است.

وی از احتمال برنامه‌ ریزی برای برپا بودن نمایشگاه در روز 22 بهمن خبر داد و گفت: با توجه به اینکه سخنران راهپیمایی ساری وزیر فرهنگ و ارشاد است برنامه داریم که اختتامیه نمایشگاه کتاب را با حضور صالحی امیری برگزار کنیم.

جاودانی با بیان اینکه امسال به دلیل مشکلات اقتصادی ناشران تولیدات جدیدی نداشتند، افزود: به همین دلیل کمتر آثار جدید در این نمایشگاه وجود دارد

 

۲۲ بهمن رسانه فرهنگ و ارشاد مشکلات اقتصادی تمرکز زدایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر