کد خبر: 456956 A

با حضور نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه:

با حضور نماینده بهشهر، نکا و گلوگاه و معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران مرکز بهداشتی درمانی در روستاهای غریب محله و ارضت درشهرستان بهشهر و مرکز بهداشتی درمانی نیالا در شهرستان گلوگاه افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بهشهر، نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در حاشیه افتتاحیه پروژه های بهداشتی درمانی شرق مازندران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هزارجریب یکی از ظرفیت های بزرگ شرق مازندران است که با ایجاد و توسعه زیرساخت ها می توان بستر تولید، اشتغال، گردشگری وحتی صنعت را فراهم کرد.
علی محمدشاعری به نگاه عدالت خواهانه دولت و نظام اشاره کرد و افزود:اگر امروز روستاهای هزارجریب به عنوان اولویت در دستورکار مسئولین قرار گرفت متاثر از نگاه امام مبنی بر توجه به مناطق محروم و توزیع عادلانه امکانات است.
وی ادامه داد: اولویت های روستاهای هزارجریب طبق برنامه ای منسجم و هماهنگ برنامه ریزی شده است و پروژه های گازرسانی، آبرسانی، زیرسازی و آسفالت راه روستایی درحال اجرا است.
نماینده مردم شرق مازندران با اشاره به پروژه گازرسانی به 152 روستای شرق مازندران خاطرنشان کرد: این پروژه با اعتباری حدود 220 میلیارد تومان با 6 پیمانکار از اواخر مرداد آغاز شده و به عنوان بزرگترین پروژه عمرانی مازندران درحال اجرا است و تعدادی از روستاها تا هفته دولت سال 96 از نعمت گاز بهره مند می شوند.
علی محمد شاعری آبرسانی به روستاها را از دیگر پروژه های مهم برشمرد و افزود: آبرسانی به 8 روستا در هفته دولت و به 12 روستا در دهه فجر سال جاری انجام شد و 30 روستا تا سال آینده آبرسانی می شود که در مجموع 50 روستای استان است و از این تعداد 4 روستا به شرق مازندران اختصاص دارد.
وی ادامه داد: 90 درصد روستاهای ما آب بهداشتی دارند و مشکل روستاهای فاقد آب بهداشتی حل می شود.
رییس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی به ارزش 15 میلیاردی پروژه های افتتاحی بهداشت ودرمان شرق مازندران در دهه فجر سال جاری اشاره کرد و گفت: سرانه تخت و تجهیزات بهداشتی و درمانی شرق مازندران باید به میانگین استان برسد.
شاعری سرمایه گذاری 65 میلیارد تومانی در حوزه راه مانند ورودی نکا، چهارخطه کردن بهشهر به زاغمرز و امیرآباد به حسین آباد ، زیرسازی 60 کیلومتر راه روستایی از اقدامات انجام شده برشمرد.
وی پروژه ورودی نکا را بزرگ ترین پروژه مدیریت شهری شرق مازندران اعلام کردو ادامه داد:این پروژه تا چند روز آینده به بهره برداری می رسد.
نماینده مردم شرق مازندران گفت: در ایام دهه فجر سال جاری 107 پروژه افتتاح و کلنگ زنی می شود و آبگیری سد گلورد حداکثر تا اوایل اردیبهشت آغاز می شود؛ همه تلاش ها بر این است تا محرومیت از هزارجریب شرق مازندران رفع شود.

 

دانشگاه علوم پزشکی صنعت معاون نماینده مردم بهشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر