کد خبر: 464499 A

وزیر ورزش و جوانان در نشست با تشکل های مردم نهاد جوانان و هیات های ورزشی مازندران؛

مسعود سلطانی فر در این نشست اقتصادی کردن ورزش را بمنظور تشویق و ترغیب سرمایه گذاران بخش خصوصی برای ورود به این بخش از مهم ترین برنامه های این وزارتخانه برای سال آینده اعلام کرد.

 به گزارش ایلنا به روابط عمومی استانداری، مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان در نشست صمیمی با سازمان های مردم نهاد جوانان، روسا و نواب رییس هیات های ورزشی مازندران با اشاره به این که استاندار مازندران مدیر خوبی برای ورزش و حرکت استان در ابعاد مختلف است، یاد آور شد: خوشبختانه وضعیت در مازندران بسیار امیدوار کننده  و هماهنگی، ثبات و آرامش خوبی با مدیریت استاندار در استان حاکم است که می تواند زیر ساخت توسعه مازندران باشد.

مسعود سلطانی فر افزود : امروز در کشورهای توسعه یافته جهان با ایجاد ساز و کار مناسب توانستند با اقتصادی کردن ورزش، سرمایه های بخش خصوصی را جذب ورزش کنند.

وی اضافه کرد : با اقتصادی شدن حوزه ورزشی بخش زیادی از مشکلات ناشی از کمبود منابع مالی در این بخش مرتفع می شود.

سلطانی فر اضافه کرد: وزارت ورزش و جوانان با شرایط موجود به تنهایی نمی تواند نیازهای ورزشی کشور را در بخش نرم افزاری و سخت افزاری تامین کند و نیاز به سرمایه گذاری بخش خصوصی و استفاده از امکانات و تجهیزات موجود ورزشی دستگاه های دولتی و غیر دولتی در استان ها دارد.

وزیر ورزش و جوانان افزود: هم اکنون حدود 11 هزار فضای ورزشی در سطح استان های کشور زیر مجموعه وزارت آموزش و پرورش و نیروهای مسلح و 300 فضای ورزشی نیز دراختیار مجامع کارگری است.

سلطانی فر اضافه کرد : ما به دنبال انعقاد تفاهم نامه های دوجانبه برای بهره گیری از این امکانات به نفع آحاد مردم جامعه هستیم تا بتوانیم در راستای تامین سلامت عمومی بیشتر موثر باشیم.

وی اظهارداشت: اگر این امکانات نیز در اختیار آحاد مردم جامعه قرار گیرد، بخش زیادی از کمبود امکانات ورزشی در استان ها جبران می شود.

وزیر ورزش و جوانان افزود: برنامه دولت تدبیر و امید برای رسیدن به موفقیت در کارها مشارکت مردم در تمام امور از جمله ورزشی است.

سلطانی فراظهارداشت: دولت با افزایش 40 برابری تشکل های غیر دولتی رویکرد خود را برای مشارکت دهی مردم در تمام امور به اثبات رسانده است و جوانان در این واگذاری ها نقش پررنگ تری خواهند داشت.

وی تصریح کرد: تا قبل از دولت یازدهم 50 تشکل غیر دولتی فعال بود که امروز تعداد این تشکل ها به 1500 تشکل رسید و در 5 ماه آینده به 2000 خواهد رسید.

وی اظهارداشت: تجربه نشان داد که ما نیاز به مشارکت مردم در تمام امور داریم و با ورود مردم مشکلات و کم و کاستی ها کاهش خواهد یافت.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به سال اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، گفت: ما برای توسعه ورزشی نیاز به توجه به اقتصاد مقاومتی و بهره گیری بهینه از امکانات و تجهیزات ورزشی در داخل داریم.

 

 

 

بخش خصوصی سرمایه گذاران ورزش و جوانان وزارت ورزش و جوانان هیات های ورزشی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر