کد خبر: 471948 A

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی میراث فرهنگی مازندران:

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: نمایشگاه ملی صنایع دستی از امروز در 90 غرفه از 20 استان در بوستان ملل ساری آغاز برپا شد و تا ۱۳ فروردین ماه ادامه دارد.

رحیم موسوی در گفت‌و‌گو با ایلنا در ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران در ساری، اظهار داشت: نمایشگاه ملی صنایع دستی از امروز  در 90 غرفه از 20 استان در بوستان ملل ساری آغاز برپا شد و تا ۱۳ فروردین ماه ادامه دارد.

وی ادامه داد: در این نمایشگاه غرفه‌ های سوغات و صنایع دستی دایر است که 25 درصد غرفه‌ ها را سوغات و ما بقی را صنایع دستی تشکیل داده است.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با بیان اینکه غرفه صنایع دستی بویژه مازندران در این نمایشگاه پررنگ ‌تر است، ادامه داد: هنرمندان مازندرانی در رشته‌های مختلف صنایع چوبی، زیور آلات سنتی، سفال، سرامیک و صنایع نساجی  در این نمایشگاه حضور دارند.

وی با بیان اینکه سایر استان‌ها در این نمایشگاه در رشته‌های معرق، تراش سنگ‌های قیمتی، حجاری و چرم حضور دارند، گفت:امسال برگزاری این نمایشگاه برعهده بخش خصوصی است و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نظارت‌ها را طبق اعمال قوانین بر عهده دارد.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران، گفت: برگزاری نمایشگاه امری فرابخشی است و شهرداری، شورای شهر و فرمانداری در انتخاب مکان و برپایی نمایشگاه همکاری لازم داشتند.

 

صنایع دستی صنایع دستی و گردشگری معاون نوروز ساری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر