کد خبر: 472038 A

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران خبر داد:

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: 440 هزار و 800 نفر از گردشگران از روستاهای مازندران بازدید کردند.

به گزارش ایلنا ،دلاور بزرگ نیا در ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از آغاز طرح نوروزی تاکنون 4 میلیون 571 هزار و 916 نفر در استان اقامت داشتند.

وی با بیان اینکه 9 روز اخیر 2 هزار و 297 بازدید از واحدهای اقامتی، پذیرایی، دفاتر، صنوف عرضه مواد غذایی، مراکز بهداشتی درمانی و حمل و نقل صورت گرفته است، ادامه داد: 101 مورد تشویق از تاسیسات گردشگری، اقامتی،پذیرایی،دفاتر مسافرتی و صنوف عرضه مواد غذایی انجام شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: 92 مورد تذکر و اخطار کتبی به تاسیسات گردشگری، اقامتی،پذیرایی،دفاتر مسافرتی و صنوف عرضه مواد غذایی داده شد.

بزرگ نیا با بیان اینکه 4 هزار و 288 کیلوگرم مواد غذایی فاسد کشف و معدوم‌سازی شد، افزود: 5 هزار 106 مورد نظارت بر مراکز تهیه و توزیع اماکن عمومی صورت گرفته است.

وی تعداد اخطاریه بهداشتی برای صنوف را 143 مورد عنوان کرد و گفت: 9 روز اخیر 19 مورد اماکن بهداشتی در استان تعطیل شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با اشاره به اینکه طی این مدت 5 هزار و 309 گردشگر از موزه‌های استان بازدید کردند، اضافه کرد: 2 هزار و 435 نفر از اماکن تاریخی فرهنگی استان بازدید کردند.

بزرگ نیا خاطرنشان کرد: 9 هزار و 780 مورد گشت انتظامی، راهور، پلیس راه و همیاران پلیس در سطح استان انجام شد و 304 مورد گشت کنترل نظارتی استان‌ها و شهرستان‌ها انجام شد.

وی تعداد مأموریت‌های انجام شده هلال احمر را 153 مورد اعلام کرد و افزود: طی این مدت 58 مورد امداد‌رسانی به تصادفات توسط جمعیت هلال احمر استان انجام شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با بیان اینکه به 618 مصدوم عملیات امداد‌رسانی انجام شد، گفت: 588 نفر به صورت سرپایی در پایگاه‌های هلال احمر امداد‌رسانی شدند.

بزرگ نیا تعداد گردشگران و بازدیدکنندگان از روستاها را 440 هزار و 800 نفر اعلام کرد و افزود: از آغاز طرح نوروزی تاکنون 824 هزار و 800 نفر روستاهای استان را برای اقامت برگزیدند.

 

جمعیت هلال احمر استان حمل و نقل صنایع دستی و گردشگری گردشگری هلال احمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر